UAB „Straikas“ apie eksporto rinkas ir patirtis Enterprise Europe Network verslo kontaktų renginiuose

UAB „Straikas“ – pirmieji lietuviško kūdikių maisto MARMALUZI ir ekologiškos beržų sulos SIP SAP, surenkamos Lietuvoje kiekvieną pavasarį, gamintojai. SIP SAP sula – tai produkcija, kurią įmonė šiai dienai pagrinde eksportuoja. Beje, UAB „Straikas“ turi ne tik savo prekės ženklus, bet taip pat siūlo ir private label gamybos ir išpilstymo paslaugas tokiems produktams kaip sriubos, padažai, vaisių glotnučiai, sultys, funkciniai gėrimai ir pan.

Ekologiška beržų sula SIP SAP buvo sukurta 2016 m. kaip atsakas pasaulinėms tendencijoms šalia atsirandančių natūralių, sveikų gėrimų prekių ženklų. Europos Komisijos studijoje minima, kad Lietuva – viena švariausių šalių pasaulyje, tad UAB „Straikas“ būtent ir siekė išpopuliarinti vieną vertingiausių mūsų gamtos kasmet pavasarį duodamų turtų – natūralią beržų sulą.  Dėl natūralių vertingų savybių bei žaismingos, modernios pakuotės SIP SAP netruko pamėgti tokios rinkos kaip Prancūzija, Vokietija, Vengrija, Lenkija, ir netgi tolimosios šalys – Japonija, Pietų Korėja, Singapūras.

Per Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmus UAB „Straikas“ aktyviai dalyvauja ir Enterprise Europe Network organizuojamuose verslo kontaktų renginiuose, verslo misijose. „Kadangi mūsų įmonei labai svarbu eksporto augimas, tai Enterprise Europe Network yra vienas iš kertinių kanalų, kuris padeda rasti įvairiausių eksporto krypčių. Nebūtinai iš karto įvyksta tiesioginiai pardavimai, bet šio tinklo pagalba randame naujų kontaktų ir atveriame duris naujoms rinkoms“, – sako eksporto vadovė Gintarė Didžiokaitė.

Šiandien net 70% pardavimų apimties sudaro eksportas, tad vienas pagrindinių įmonės uždavinių ir toliau lieka globalių pardavimo kanalų paieška bei patikimų verslo partnerysčių mezgimas įvairiose šalyse.

Po pandemijos pertraukos UAB „Straikas“ dalyvavo verslo misijoje į Atėnus, kuri buvo organizuota kartu su Vilniaus PPAR Enterprise Europe Network partneriais Graikijoje. Jos metu užmegzti kontaktai su prekybos centrais, susipažinta su konkurencingų prekių išdėstymu lentynose, parsivežta keletas didmenininkų ir distributorių kontaktų Graikijos rinkoje. Įmonė džiaugiasi ir Airijos partnerių Food eirEEN “Meet the Buyer” virtualiu verslo kontaktų renginiu. Čia buvo užmegzti kontaktai su Korko mieste įsikūrusiu šeimos viešbučiu, su kuriuo tikimasi išvystyti bendradarbiavimą ateityje. Ir šiemet Enterprise Europe Network tinklo pagalba įmonė toliau aktyviai ieško naujų rinkų: kovo – balandžio mėn. dalyvaus verslo misijoje į Siciliją bei verslo misijoje į Kroatiją.

Tam, kad galėtų konkuruoti su didžiaisiais gamintojais, UAB „Straikas“ nuolat ieško tiek inovatyvių sprendimų jau turimiems produktams, tiek siekia efektyvinti gamybą bei jos procesus. 2021 m. įmonė pirmoji Lietuvoje įsigijo Gualapack Pouch minkštos pakuotės pilstymo liniją, kurios gamybinis apkrovimas šiandien yra vienas pagrindinių eksporto tikslų.

Per pastaruosius kelerius metus taip pat buvo padėtas pagrindas siekiant MARMALUZI kūdikių maisto asortimentą po truputį pervesti į ekologinę gamybą, kuo daugiau naudojant vietiniuose ekologiniuose ūkiuose auginamas žaliavas bei trumpinant tiekimo grandinės kelią iki vartotojo.

 

 

 

Visos šios pastangos atsispindi ir tarptautiniuose įvertinimuose. 2019 m. beržų sula SIP SAP su rabarbarais buvo apdovanota aukso medaliu Paryžiaus Prix Epicures Gourmet maisto apdovanojimuose, kategorijoje BIO & Fin, o 2021 m. pabaigoje SIP SAP sula su spanguolėmis, propoliu ir imbieru gavo Best New Drink Product įvertinimą Natural & Organic Awards Scandinavia, Malmėje, Švedijoje.

„Apdovanojimai mums – kaip kokybės ženklas, apie tai galime didžiuodamiesi kalbėti tiek Europoje, tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek Azijos rinkose. Mūsų lietuviškai produkcijai tai labai padrąsinantis ženklas“, – džiaugėsi charizmatiškoji Gintarė.

 

 

 

UAB „Straikas“ istoriją ir pasakojimą apie eksporto rinkas bei patirtis Enterprise Europe Network verslo kontaktų renginiuose kviečiame žiūrėti čia:

 

Jeigu  ir Jus domina tarptautinio verslo galimybės, kviečiame susisiekti: https://eenlietuva.eu/kontaktai/