Tinklo duomenų bazėje rasti kontaktai naudingi ir ilgalaikiai

Tauragės rajone veikianti įmonė – daugiau kaip 20 metų sėkmingai žuvininkystės ir žemės ūkio srityse dirbanti bendrovė. Karantino metu jos vadovai nusprendė pradėti naują veiklą – marmuro dirbinių gamybą. Šiam tikslui įgyvendinti įmonė ieškojo natūralaus akmens, marmuro tiekėjų Rytų Europoje.

Įmonė kreipėsi į Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmus kaip Enterprise Europe Network (toliau EEN) tinklo atstovus prašydami padėti surasti partnerius. Pirmųjų skambučių metu buvo išsiaiškinti įmonės poreikiai: partneriai, kurie galėtų tiekti marmuro luitus, pagal nurodytus  matmenis. EEN konsultantė pateikė klientui visą reikalingą informaciją apie Enterprise Europe Network partnerių paieškos galimybes ir verslo pasiūlymus, kurie yra viešai prieinami tinklo duomenų bazėje. Įmonė susidomėjo keletu duomenų bazėje esančiu pasiūlymu. Tuo pat metu užklausa buvo tiesiogiai išsiųsta ir partneriams Rytų Europoje. Į Lietuvos įmonės bendradarbiavimo pasiūlymą greitai sureagavo partneriai iš Ukrainos.

EEN pagalba Tauragės įmonei buvo surastas potencialus verslo partneris Ukrainoje. „Korostensʹkyy Kar’yer“ – Ukrainoje žinoma kasybos sektoriaus įmonė. Gavus tiesioginius kontaktus, vyko derybos ir marmuro logistinių sprendimų paieškos marmuro gabenimui į Lietuvą derinimas. Pasiekus abipusiai naudingą sprendimą, įmonės pasirašė sutartį dėl marmuro tiekimo į Lietuvą.

Šiandien marmuro luitai jau pasiekė Lietuvą ir yra apdirbami Tauragės rajone. Įmonės atstovas džiaugėsi gauto marmuro kokybe, rastu partneriu Rytų Europoje. Ateityje planuoja užsisakyti ir daugiau marmuro gaminių iš šios Ukrainos įmonės. Anot įmonės direktoriaus, bendradarbiaujant su Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmais verslo partnerių paieška užsienyje buvo paprastesnė. Jų palaikymas ir pagalba padėjo apsispręsti renkantis partnerius  Ukrainoje.