Tekstilės sektoriaus verslo kontaktų renginyje EU Fashion Match Amsterdam 10.0 – sėkmingi susitikimai tvarios mados kūrėjams

Šią savaitę vyko tarptautinis virtualus Enterprise Europe Network partnerių Nyderlanduose organizuojamas  tekstilės ir mados sektoriaus kontaktų renginys „EU Fashion Match  Amsterdam 10.0“.  Šis jau 10-tą kartą sėkmingai organizuojamas renginys yra vienas didžiausių renginių Beniliukso regione. Šiemet verslo kontaktų mugė pirmą kartą vyko virtualiai ir pritraukė virš 600 dalyvių iš 46 šalių!

Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai aktyviai prisidėjo prie šio renginio ko-organizavimo. Iš Lietuvos dalyvauti renginyje registravosi 46 tekstilės ir mados sektoriaus atstovai: mados dizaineriai, drabužių ir madingų aksesuarų prekių ženklų kūrėjai, tekstilės ir aksesuarų gamybos bei tvarios mados idėjas puoselėjančios įmonės. Renginio dalyviai taip pat turėjo galimybę nuotoliniu būdu dalyvauti įvairiuose seminaruose, o po jų papildomai dar galėjo išbandyti Networking Reception per naujai įdiegtą REMO platformą.

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai jau ne pirmą kartą dalyvauja tokio tipo renginiuose. Vertinant Amsterdamo renginį iš dalyvių pusės, daugiau sekėsi kompanijoms ir kūrėjams, kuriantiems draugišką gamtai, tvarią madą.

Pasak KUZ mados dizaino studijos  vadovės Rositos Kužmarskytės „norint papildyti tiekėjų ir pirkėjų sąrašą renginys puikus, tačiau reikia įdėti darbo atsirenkant reikalingus kontaktus ir nebūtinai ,,išsinešti“ iš renginio klientą. Šį kartą suradau 7 kontaktus, iš jų vienas potencialus klientas ir du potencialūs partneriai. Susirašinėjame toliau ir ateityje matysime, kaip sėkmingai pavyks užmegzti tolesnį bendradarbiavimą“.

 

„Tokie renginiai, kaip EU Fashion Match Amsterdam mūsų nuomone yra reikalingi, ypatingai dabartinėje situacijoje. Greita ir gana paprasta galimybė susirasti potencialiai reikalingus kontaktus, kartais netgi labai netikėtus. Renginio platforma sutvarkyta aiškiai ir patogiai tiek bendravimui žinutėmis, tiek video susitikimams. Dalyvaujame jau ne pirmą kartą ir supratome, kad reikia būti ir patiems aktyvesniais. Labai nustebino ir sudomino mus suradę augalinių eco siūlų gamintojai iš Ispanijos. Užmezgėme kontaktus su keliomis internetinės prekybos platformomis. Po dalyvavimo šiame renginyje iki galo supratome, kaip reikia save pristatyti, kad mus lengviau surastų bei suprastų, kuo užsiimame ir ko ieškome“ – po renginio įspūdžiais dalinosi Balta Balta direktorė Ieva Šlekytė-Gasiūnienė.

 

Ūkai bendrasavininkė Darija Ilevičiūtė-Zaveckienė virtualioje kontaktų mugėje dalyvavo pirmą kartą. „Po sėkmingai pavykusio Kickstarter projekto, šiuo metu planuojame eksportą – ieškome partnerių, kurie norėtų prekiauti mūsų tvariomis kojinėmis, valančiomis vandenynus. Pagrindinės šalys, kurios domina – Nyderlandai, Vokietija, JK, Skandinavija. Amsterdamo renginį vertiname teigiamai, gavome labai operatyvią ir išsamią pagalbą iš Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų pusės. Džiaugiamės užmezgę kontaktus su Aequem tvarios mados platforma ir tikimės netrukus pasirašyti sutartį“ – sakė Ūkai atstovė.

 

Visgi dalyviai pasigedo daugiau mažmeninės ir didmeninės prekybos dalyvių tekstilės sektoriuje. Kaip matome auga poreikis surasti e-platformas, pirkėjus, platintojus ir agentus, kurie padeda ieškoti partnerių užsienyje tekstilės prekiniams ženklams. Vilniaus ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai priklauso Enterprise Europe Network tinklo tarptautinei tekstilės ir mados sektoriaus darbo grupei, kuri jungia organizacijas iš daugiau nei 20 šalių. Ši grupė aktyviai dalinasi tekstilės ir mados sektoriaus naujovėmis, renginiais ir sektoriaus verslo pasiūlymais.

Daugiau informacijos apie Enterprise Europe Network renginius galite rasti čia: https://eenlietuva.eu/tarptautiniai-renginiai/