Tekstilės įmonių verslo misija į Daniją

Spalio  3 dieną  į Danijos sostinėje Kopenhagoje vykusią verslo misiją, dalyvauti trišaliuose susitikimuose su Danijos ir Švedijos įmonėmis, ieškančiomis gamintojų, išvyko dvi tekstilės įmonės: UAB „GOOD BUY“, teikianti skaitmeninio spausdinimo ant natūralių tekstilės audinių paslaugas ir UAB „LOTOS & KO“, teikianti plisavimo, gofravimo ir siuvimo paslaugas.

Partnerių Danijoje ir Švedijoje, projekto Enterprise Europe Network  bei jame veikiančios tekstilės ir mados sektoriaus grupės, kuriai priklauso Lietuvos ir Danijos atstovai, dėka, Lietuvos įmonių teikiamos paslaugos sulaukė didelio susidomėjimo ir įmonės turėjo net po devynis ar dešimt susitikimų su potencialiais klientais iš skandinavijos šalių.

Renginio metu įmonės taip pat išgirdo pranešimus apie Šiaurės šalių ekonomiką bei  tekstilės sektoriaus ypatumus. Danijos mados ekspertė Kathrine Weicker pažymėjo, jog lietuviai – puikūs gamybos partneriai, gaminantys beveik visiems žinomiems prekių ženklams bei turintys didžiulę bendradarbiavimo patirtį su skandinavijos šalimis.  Kaip pranašumas buvo įvardinta ir tai, kad lietuviai yra lankstūs, vertina savo klientus ir gali teikti plataus spektro tekstilės gamybos paslaugas. Švedijos konsulas Ingmar Ingstad, jau daugiau nei 20 metų dirbantis su Lietuva, pažymėjo, kad lietuviai yra labai darbštūs, laikosi savo žodžio, dirba greitai ir turėtų būti labiau vertinami Vakarų Europoje. Renginyje taip pat dalyvavo ir su įmonėmis susipažino Lietuvos Respublikos ambasados Danijos Karalystėje ir Islandijos Respublikai atstovas, ministras patarėjas Vaidotas Karvelis.