Tauragėje sukurtas įrenginys dirba Austrijoje

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų narys, UAB „Topas LT“ – lietuviška įmonė, įsikūrusi Tauragėje. Įmonė įkurta 2014 metais ir yra viena iš masalo žvejybai įrangos ir priedų gamintojų. Įmonė gamina maistinių rutuliukų (baltyminių kukulių – boilių) gaminimo įrenginius.

Pirmiausia bendrovėje buvo sukurta BoilieRoller mašina. Ji yra skirta rutuliukams, kaip masalui žuvims, gaminti. Tačiau įmonės vadovai greitai suprato, kad atsirado paklausa ir energinių, sveikuoliškų, t.y. šokoladinių ar datulių rutuliukams gaminti. Įmonė neseniai pradėjo šiems poreikiams atitinkančios įrangos gamybą. Būtent tokios įrangos ieškojo Austrijos sveikuoliškų desertų įmonė „Bettilicious“, siekdama palengvinti energijos kamuoliukų gamybos procesą.

Liepos pabaigoje abi įmonės viena kitą „surado“ Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmuose veikiančio Europos įmonių tinklo (Enterprise Europe Network) darbuotojų, kurie padėjo įmonėms užmegzti pirmąjį kontaktą, pagalba. Verslo pasiūlymų bazėje pastebėta Austrijos įmonės verslo užklausa puikiai tiko lietuviškos įmonės siūlomai produkcijai. Po trumpų diskusijų Lietuvos įmonė „Topas LT“ išsiuntė savo rutuliukų gaminimo mašiną „Wonder Roller“ Austrijos startuoliui.

Pasak bendrovės „Topas LT“ direktoriaus Edmundo Juodeikio, jų sukurtas „BoilieRoller“ aparatas atsirado kaip paprasta idėja iš hobio, kaip kuo mažesnėmis pastangomis gaminti įvairius rutuliukus. Ši idėja greitai išsivystė į verslą. Dabar įmonės gaminiai naudojami daugiau kaip 60 šalių.