Tarp hakatono #EUvsVirus laimėtojų – ir lietuvių startuolis

Praėjusį savaitgalį Europos Komisijos inicijuotame hakatone #EUvsVirus, ieškojusiame novatoriškų kovos su koronaviruso protrūkiu idėjų, lietuvių komandos sukurtas sprendimas, skirtas trumpalaikiam smulkaus ir vidutinio verslo finansavimui, tapo vienu iš hakatono laimėtojų.

Lietuvių įkurto fintech startuolio „Bankera“ komandos pasiūlytas sprendimas buvo pripažintas geriausiu teminėje „Skaitmeninių finansų“ hakatono kategorijoje. Šis sprendimas padėtų Europos smulkiam ir vidutiniam verslui, patyrusiam nuostolių dėl COVID-19 pandemijos, patikimai ir greitai užsitikrinti trumpalaikį finansavimą be užstato. Pasinaudodami šiuo modeliu verslai gautų lėšas, reikalingas finansiniams įsipareigojimams įvykdyti, ir taip užtikrintų ne tik savo, bet ir tiekėjų veiklos tęstinumą. „Bankera“ modelis novatoriškas tuo, kad paskola įmonei suteikiama 50 proc. laiduojant tos įmonės partneriui.

Sveikindamas nugalėtojus, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius sakė: „Hakatonas #EUvsVirus – puikiausias įrodymas, kad galime susivienyti problemos akivaizdoje. 21 tūkst. dalyvių iš daugiau nei 140 šalių surėmė savo protus ir širdis ir įrodė, kad galime sutelkti išradingumą, iniciatyvumą ir pasiryžimą, žinias ir idėjas, ieškodami bendrų sprendimų Europai ir visam pasauliui. Džiaugiuosi, kad hakatone tarp tūkstančių kūrybingų inovacijų ir technologijų entuziastų iš viso pasaulio įvertinta ir pripažinta lietuvių lyderystė fintech srityje, o nugalėtojai prisidės prie bendrų pastangų atsikurti smulkiam ir vidutiniam verslui.“

„Džiaugiamės tapę Europos Komisijos inicijuoto hakatono nugalėtojais. Kartu su komanda siekėme rasti sprendimą, kaip padėti verslams, kurie dar iki krizės buvo valdomi atsakingai ir neturėjo skolų, tačiau dabar susidūrė su finansinėmis problemomis. Šiuo metu didelė dalis pagalbos priemonių yra orientuotos į verslus, kurie ir ne kriziniu laikotarpiu turėjo didelių įsipareigojimų. Tai mus paskatino ieškoti kitokio, tačiau tiek pat reikalingo sprendimo. „Bankera“ komanda yra pasiruošusi realizuoti savo idėją ir ketina pradėti teikti finansavimo paslaugas smulkiam bei vidutiniam verslui visoje Europoje artimiausiu metu“, – teigia „Bankera“  bendraįkūrėjas Vytautas Karalevičius.

Hakatone #EUvsVirus dalyvavo 21 000 dalyvių, kurie pasiūlė 2 150 idėjų. Novatoriai, pilietinių iniciatyvų vykdytojai, kūrybiški piliečiai ir investuotojai drauge ieškojo geriausių sprendimų šiose problemų kategorijose: sveikata ir gyvenimas, verslo tęstinumas, nuotolinis darbas ir švietimas, socialinė ir politinė sanglauda, skaitmeniniai finansai bei kitos su koronaviruso protrūkiu susijusios problemos.

Šiandien 1 200 hakatono partnerių dėka surinktas daugiau kaip 100 000 eurų prizinis fondas. Per ateinančias kelias savaites bus renkama informacija, kiek ir kokių išteklių reikia hakatono lamėtojams toliau vystyti idėjas ir kokią paramą hakatono partneriai gali suteikti. Gegužės 22–25 d. vyks renginys, skirtas suderinti poreikius su galimais ištekliais. Hakatono laimėtojai taip pat bus pakviesti prisijungti prie Europos inovacijų tarybos COVID platformos, kurios paskirtis – palengvinti ryšius su galutiniais naudotojais, pavyzdžiui, ligoninėmis, ir suteikti prieigą investuotojams, fondams bei kitoms finansavimo galimybėms visoje ES.

Hakatono #EUvsVirus laimėtojų sarąšas

Plačiau apie “Bankera” sukurtą finansavimo sprendimą

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje informacija