Svarbu kokybė, o ne kiekybė arba kaip rasti partnerių užsienyje

Kelias dienas trunkanti grandiozinė verslo paroda Hanoveryje. Ne mažiau kaip dešimt susitikimų ir pokalbių per dieną su verslo atstovais iš viso pasaulio bandant atrasti bendrų sąlyčio taškų. Vieni besitęsiantys santykiai su vienu iš kontaktų.

Tiek pastangų teko įdėti UAB „Integris“ – informacinių technologijų įmonei iš Lietuvos, – ieškančiai partnerių ir klientų užsienio rinkose. Įmonė siūlo rinkai specializuotą paslaugų valdymo sprendimą „WiseTeam“ ir ieško potencialių šio sprendimo platintojų Europoje.

Įmonės atstovas Žygimantas Jacikevičius dalyvavo vienoje didžiausių industrinių technologijų parodų pasaulyje „Hannover Messe“, kurioje kasmet apsilanko daugiau nei 200 tūkstančių verslo ir pramonės bei mokslo atstovų, ieškančių bendraminčių, partnerių, ar tiesiog norinčių susipažinti su naujausiomis idėjomis ir technologijomis. Intensyviai bendraujant su įvairiomis parodoje dalyvaujančiomis asociacijomis jam pavyko sudominti verslininkus iš Nyderlandų

Šiuo metu UAB „Integris“ ir olandai tariasi dėl bendradarbiavimo galimybių platinat lietuvišką paslaugų valdymo sprendimą „WiseTeam“ Nyderlandų rinkoje. „Kalbėtis teko su daugeliu, tačiau į realią partnerystę išsivysto tik nedidelė dalis pokalbių, todėl labai svarbu reguliariai dalyvauti renginiuose, kuriuose tikrai yra daug galimybių užmegzti pokalbį su potencialiais partneriais“, – sako Ž. Jacikevičius.

UAB „Integris“ parodoje „Hannover Messe“ dalyvavo pasinaudodama priemonės „InoConnect“ teikiama finansine parama. Priemonė skirta tarptautinei partnerystei ir tinklaveikai per Europos įmonių tinklą (angl. Enterprise Europe Network – EEN) skatinti. Šio tinklo atstovai Lietuvoje – Lietuvos inovacijų centras – padeda įmonėms pasirinkti jos tinkamiausius renginius, konsultuoja dėl dalyvavimo tarptautinėse parodose, organizuoja verslo misijas ir verslo verslui (B2B) susitikimus su potencialiais partneriais užsienyje, skatina tarptautinį bendradarbiavimą.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras.