Skelbiami papildomi „Inostarto“ ir „Inočekių“ kvietimai

LR Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbia naujus kvietimus teikti paraiškas vienoms iš populiariausių ES priemonių – „Inostartas“ ir „Inočekiai“. Paraiškų laukiama iki spalio 31 d. 

„Vos startavusios šios priemonės sulaukė itin didelio pareiškėjų dėmesio, tad džiaugiamės galėdami pranešti apie naujai paskelbtus kvietimus teikti paraiškas. Mokslo ir verslo bendradarbiavimas yra neatsiejama mūsų valstybės progreso dalis, o šios priemonės inovatoriams – tiek startuoliams, tiek brandžioms įmonėms – suteikia pagalbą idėjų ir produktų vystymui mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) rezultatų pagrindu. Siekiantiems gauti finansavimą kviečiame kreiptis į MITA konsultacijoms“,- pareiškėjus nedelsti ragina MITA vadovė Birutė Bukauskaitė.

Priemonė „Inočekiai“ skirta pirminių kontaktų užmezgimui su mokslo ir studijų institucijomis bei jau pradėtų MTEP veiklų tęsimui – paslaugų iš mokslo ir studijų institucijų įsigijimui dėl techninių galimybių studijų parengimo ar mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbų atlikimo. Pradedančiųjų inovatorių projektams vykdyti skiriama 140 674 Eur, o brandžiųjų – daugiau nei 480 tūkst. Eur finansavimas.

Priemonė „Inostartas“ – skirta naujoms, inovatyvioms įmonėms, pagal kurią smulkiojo ar vidutinio verslo subjektai (SVV) gali gauti valstybės investiciją idėjos, produkto vystymui ar tyrėjų ir mokslininkų įdarbinimui.

„Inostartas” skatina inovacijų kūrimą ne tik Lietuvos miestuose, bet ir regionuose. Šiuo metu yra paskelbti 2 kvietimai: inovatoriams, veiklą vykdantiems Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestuose ir rajonuose (skiriama 573 tūkst. Eur) bei inovatoriams, vystantiems inovatyvias idėjas visuose kituose Lietuvos miestuose ir rajonuose (skiriama 707 tūkst. Eur).

Kvietimai teikti paraiškas pagal priemones „Inočekiai“ ir „Inostartas“ yra paskelbti iki 2021 m. spalio 31 d. Kvietimai bus stabdomi anksčiau, jeigu pagal priimtus sprendimus ir vertinamas paraiškas paskirstyta ir prašoma skirti finansavimo lėšų suma sudarys galimybes paskirstyti visą kvietimui teikti paraiškas skirtą lėšų sumą.

Informacija apie paskelbtus kvietimus.