Seminaruose apie Švedijos rinką patarimai įmonėms

Lapkričio 5-6 dienomis Kauno ir Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmuose lankėsi komercijos atašė Švedijoje Aleksandras Laurinavičius.

Lapkričio 5 d. Klaipėdos, prekybos, pramonės ir amatų rūmai surengė eksportuotojų klubo susitikimą „Švedijos rinka ir verslo joje ypatumai“.  Pasak komercijos atašė Švedijoje A. Laurinavičiaus perspektyviausi Švedijos verslo sektoriai yra inžinerija (metalo, plastiko gaminiai, įranga (dalys), subranga) ir statybos (medienos, metalo ar kitų medžiagų gaminiai, baldai, eksterjero/interjero sprendimai, projektavimas, subranga). Taip pat teigta, kad Švedijos rinkoje vyrauja mažos ir vidutinės įmonės (net 99,9 proc.).

Kalbant apie sklandų įėjimą į Švedijos rinką susitikime dalyvavęs Švedijos rinkos ekspertas N. Venckus pabrėžė, jog įmonė privalo išsigryninti savo privalumus ir susikurti aiškią strategiją, kaip pasieks šią rinką. Dažniausios problemos, su kuriomis susiduria Lietuvos įmonės, yra tikslinių klientų, profesionalios darbo jėgos radimas bei Švedijos įstatymų/reglamentų išmanymas. Taip pat vienu iš didžiausių iššūkių išlieka konkurencija su trečiųjų šalių tiekėjais.

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai į seminarą apie Švedijos rinkos ypatumus organizavo lapkričio 6 d. Seminare dalyvavo penkiasdešimt švedijos rinka besidominčių įmonių atstovų. Susirinkusiems buvo pristatyta Kauno PPA rūmų patirtis Švedijos rinkoje, komercijos atašė A. Laurinavičius pristatė Švedijos prekybos situaciją, perspektyvius sektorius ir kuo bendradarbiaujant su Švedijos įmonėmis galėtų padėti komercijos atašė.

Švedijos rinkos ekspertas ir  verslo kontaktų platformos https://www.businessfinders.se/ įkūrėjas Nerijus Venckus pasidalino įėjimo į švedijos rinką ypatumais bei reguliavimo subtilybėmis subkontaktingo srityje.

Susitikime dalyvavo Švedijos prekybos rūmų Lietuvoje direktorė Jonė Šeštakauskaitė, kuri pristatė Švedijos prekybos rūmų Lietuvoje teikiamą pagalba Lietuvos įmonėms.