Sėkmingas Vokietijos ir Lietuvos įmonių bendradarbiavimas – pavyzdys kitoms įmonėms, kaip pasinaudoti nemokama verslui skirta priemone

Jei kada nors, viešėdami Vokietijoje, susigundysite įsigyti bavarišką megztinį, atkreipkite dėmesį į mažą detalę – sagas, gali būti , kad nešiosit dalelę iš Lietuvos.

A. Mikelskio įmonė iš Ventos, jau 20 metų gamina sagas ir kitus gaminius iš natūralių medžiagų: elnio, briedžio, galvijų ragų ir galvijų kaulų. Apie 70 % produkcijos eksportuojama į Vokietiją ir Austriją. 30 % produkcijos realizuojama Lietuvoje – tiekiama siuvykloms, dizaino salonams ir kt.

Klientams siūlomi ne tik įmonės darbuotojų kurtų sagų modeliai ir gaminiai, bet gaminama ir pagal užsakovų pageidavimus.

Prieš kurį laiką Lietuvos įmonės verslo pasiūlymą, patalpintą Enterprise Europe Network tinkle, pastebėjo įmonė iš Bavarijos. Tai – 70 metų tradicines sagas iš buivolų ragų, riešutų, metalo, kaulo imitacijos bei plastiko gaminanti ir parduodanti kompanija. Matydama, jog sagas (pvz. iš buivolų rago) gaminti pačioje Vokietijoje yra per brangu, ir norėdama sutaupyti kaštus, vokiečių įmonė dažnai ieškodavo pagalbos už savo šalies ribų. Užsienio kompanijos dažnai gamina iš tos pačios žaliavos, kokybiškai ir, neretu atveju, pigiau.

Enterprise Europe Network partneriai iš Lietuvos ir Vokietijos sėkmingai ir greitai suvedė abi šalis atstovaujančias įmones.

Po kurio laiko Bavarijos įmonė pranešė, jog bendradarbiavimą su Lietuvos įmone gali vadinti sėkmingu ir labai sklandžiu. Jau po keletos pokalbių telefonu buvo sutarta dėl pirmojo užsakymo – rankų darbo sagų iš elnio ir briedžio rago. Sagos, operatyviai, pagamintos po dviejų savaičių jau keliavo pas užsakovus.

Po pirmojo užsakymo gavimo Bavarijos įmonė nori ir toliau bendrauti su Lietuvos įmone bei jau pateikė sekančius užsakymus.

Šių įmonių bendradarbiavimas – vienas iš daugelio sėkmingų susitarimų pavyzdžių padedant Enterprise Europe Network. Viena iš nemokamų tinklo priemonių, kuria dažniausiai įmonės ir pasinaudoja – verslo bendradarbiavimo duomenų bazė – tai nemokama priemonė, suteikianti galimybę susirasti verslo partnerių daugiau nei 60 šalių. Bazėje talpinama tūkstančiai pasiūlymų, jie reguliariai atnaujinami.