Sėkmingas UAB „Kamė“ dalyvavimas pasaulinėje Frankfurto parodoje ISH

Daugiau nei dešimt metų baldų gamybos rinkoje dirbančios lietuviško kapitalo įmonės „Kamė“ prekinis ženklas išsiskiria modernumu, profesionalumu, patikimumu ir taikomais aukščiausiais standartais. Būtent dėl to UAB „Kamė“ – vienos didžiausių vonios kambario baldų gamintojų Lietuvoje – gaminiai yra vertinami tiek lietuvių, tiek užsienio šalių klientų – net 80 proc. įmonės pagaminamos produkcijos yra eksportuojama į užsienį.

Pasak UAB „Kamės“ vadovo Dainiaus Švilpausko, šiandien jo vadovaujama įmonė eksportuoja į penkiolika pasaulio šalių. Pagrindinė rinka yra Baltijos šalys: Latvija ir Estija, antrąją grupę sudaro Skandinavijos šalys: Suomija, Švedija, Norvegija ir Danija, į trečiąją grupę patenka Anglija ir tokios šalys kaip Olandija, Belgija, Vokietija ir kitos. Pagrindinė priemonė ieškant klientų ir naujų rinkų, kurią UAB „Kamė“ naudoja jau daug metų, yra dalyvavimas pasaulyje didžiausioje tarptautinėje santechnikos, pastatų, energetikos, oro kondicionavimo įrangos, atsinaujinančios energijos parodoje ISH, kuri kas dveji metai vyksta Frankfurte prie Maino, Vokietijoje. „Frankfurto parodoje, į kurią suvažiuoja pirkėjai iš viso pasaulio ir kurioje pristatome savo naujausius vonios kambario dizaino sprendimus ir baldų dizainus, dalyvaujame ne pirmą kartą – nuo 2009 metų“, – sako Dainius Švilpauskas. 2013 m. jo vadovaujama įmonė ISH parodoje pristatė naujos koncepcijos liniją „KAMĖ vonios baldai – bet kurio dydžio vonios kambariui“, asortimentą praplėsdama beveik 300 naujų vonios baldų modelių, klientams pasiūlydama dar didesnes derinimo, kombinacijų bei vonios baldų pritaikymo įvairiose erdvėse galimybių. 2023 m. vykusi paroda buvo ypač sėkminga UAB „Kamė“: įmonė rado naujų klientų, atsivėrė naujos rinkos.

Pasak Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų (VPPAR) Tarptautinių ryšių skyriaus vadovės Audronės Masandukaitės, 2023 m. ISH parodoje dalyvavo 2 482 bendrovės iš 61 šalies, joje apsilankė net 200 114 lankytojų. Pasaulyje pirmaujanti paroda apima visus – tiek horizontalius, tiek vertikalius – į ateitį orientuotų sprendimų kūrimo aspektus: parodoje apsilankiusieji išvysta tvarių sanitarijos sprendimų, novatoriško vonios dizaino ir energiją taupančių šildymo technologijų su atsinaujinančiais energijos šaltiniais, ekologiško oro kondicionavimo, šaldymo ir vėdinimo technologijų.

VPPAR Lietuvos įmonių dalyvavimą Frankfurto parodoje organizuoja antrą kartą, jis finansuojamas pagal kvietimą „Naujos galimybės LT“. Ne pirmus metus ISH parodoje dalyvaujanti VPPAR atstovė pasidžiaugė, jog praėjusiais metais į parodą Vokietijoje vyko net šešios Lietuvos įmonės, tarp jų ir UAB „Kamė“, sulaukusi VPPAR dalinio finansavimo. VPPAR „Enterprise Europe Network“ projekto rėmuose nemokamai konsultuoja įmones, teikia rekomendacijas dėl ES finansavimo galimybių, padeda rasti kitus finansavimo šaltinius, taip pat pasiekti tarptautines rinkas, surasti naujas verslo galimybes užsienyje. Pasak Masandukaitės, džiugu, jog 2023 m. vykusioje ISH parodoje pastaroji priemonė pasiteisino su kaupu: „Frankfurto renginys buvo naudingas verslo kontaktais visoms šešioms Lietuvos įmonėms dalyvėms“, – pridūrė Masandukaitė.

UAB „Kamė“ akcentuoja du svarbiausius dalykus: dizainą ir vertybes. Kuriant naujus gaminius, ilgalaikis bendradarbiavimas su Skandinavijos rinkomis leido šiai įmonei išgryninti tris pagrindines dizaino savybes: kokybę, funkcionalumą ir minimalizmą. Šios savybės ir šiandien yra svarbiausi „Kamės“ prekinio ženklo kriterijai. Įmonė stengiasi, kad jos gaminiai išliktų skoninga interjero detale, nepriklausomai nuo laiko ir madų. Ne mažiau svarbu yra ir tai, kad „Kamės“ gaminami baldai būtų praktiški. „Mix and Match“ principu paremtos „Kamės“ kolekcijos pasižymi daugybe variacijų, kurios klientams leidžia lengvai sukurti išskirtinį interjerą ir vonios kambarį paversti unikaliu ir ypatingu. Be to, „Kamės“ vonios kambario serijų baldus papildo vonios kambario ir baldų aksesuarai bei aukštos kokybės vonios santechnikos produktai.

Paklaustas apie eksporto plėtrą 2024–2025 m. UAB „Kamė“ vadovas teigia, jog apie išskirtinai naujas rinkas artimiausiu metu negalvoja. „Neturime strateginio tikslo išplėsti rinkų skaičių, dirbame su tomis, kuriose šiuo metu esame įsitvirtinę, – sako Švilpauskas. – Plečiamės turtingojoje Europos dalyje, išsivysčiusių Europos šalių rinkoje.“

UAB „Kamė“ vadovas išsakė viltį, jog jo vadovaujamos įmonės bendradarbiavimas su VPPAR ir Enterprise Europe Network nenutrūks. Pasak Švilpausko, norėtųsi ir ateityje sulaukti finansavimo dalyvaujant būsimose ISH parodose, pagalbos ieškant naujų kontaktų. „Mums labiausiai padėtų priemonės, kurios būtų nukreiptos į konkrečių klientų paiešką“, – pabrėžia įmonės vadovas.

Paprašytas duoti patarimų kitoms baldų dizaino ir gamybos srityje dirbančioms Lietuvos įmonėms, norinčioms rasti partnerių užsienio šalyse, Švilpauskas sako, jog patarimas būtų vienas – intensyviau ieškoti, leisti kryptingai pinigus, ieškant partnerių, važiuoti į rinkas, dalyvauti parodose, būti arčiau klientų.

Daugiau apie ISH parodą rasite čia: https://ish.messefrankfurt.com/frankfurt/en.html.