Sėkmingas bendradarbiavimas – po pirmojo kontakto „Textile Connect 2022“ renginyje

2022 m. gegužę įvyko Enterprise Europe Network virtualus verslo kontaktų renginys „Textile Connect 2022“, kurio partneriai buvo ir Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmuose dirbantys Enterprise Europe Network atstovai. Tai jau trečią kartą vykstantis renginys, skirtas tekstilės ir mados sektoriaus įmonėms, ieškančioms partnerių. Renginyje dalyvavo ir sėkmingą verslo sutartį jam pasibaigus sudariusios Lietuvos ir Švedijos įmonės – Klaipėdos regione veikiantis UAB „Knitas“ ir „Norwester“.

UAB „Knitas“ – 1995 metais Gargžduose įkurta įmonė, kuri yra pirmaujanti megztų aksesuarų gamintoja Baltijos šalyse. Įmonė siūlo profesionalias mezgimo paslaugas pradedant nuo žaliavų tiekimo, iki galutinių gaminių pristatymo. Paskatinti Enterprise Europe Network partnerių, dirbančių Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, įmonės atstovai užsiregistravo ir dalyvavo nuotoliniame „Textile Connect 2022“ renginyje.

Švedijos įmonė „Norwester“ – jaunas verslas, įkurtas 2019 m. Įmonė internetu prekiauja aktyvaus laisvalaikio drabužiais iš vilnos. „Norwester“ jau anksčiau naudojosi Enterprise Europe Network paslaugomis, ir šio tinklo partnerių buvo pakviesta dalyvauti „Textile Connect 2022“ renginyje, kuriame ir susitiko su UAB „Knitas“ atstovais.

Nors renginio metu įmonės virtualaus susitikimo nesurengė, kontaktą viena su kita užmezgė elektroniniu paštu. Netrukus po to buvo sutarta ir dėl bendradarbiavimo: Lietuvos įmonės atstovai pateikė „Norwester“ keleto gaminių pavyzdžius, ir po kelių mėnesių Švedijos įmonė užsakė pirmąją merino vilnos kepurių partiją savo elektroninei parduotuvei.

Pasak įmonių, dalyvaujančių nuotoliniuose verslo kontaktų renginiuose, tai – puiki galimybė ne tik sutikti potencialius bendradarbiavimo partnerius, tačiau ir pasisemti naujų verslo idėjų, stebėti naujas rinkos tendencijas.