Rinkų prieigos (market access) diena

Balandžio 9 d. Užsienio reikalų ministerija Vilniuje kartu su ES Komisijos atstovais rengia Rinkų prieigos (market access) dieną. Tai tradicinis renginys, vykstantis skirtingose ES šalyse, skirtas informuoti verslą apie ES Komisijos ir šalių narių darbą siekiant eliminuoti tarifinius ir netarifinius barjerus ir tokiu būdu palengvinti eksporto sąlygas ES įmonėms.

Trečiųjų šalių rinkų atvėrimas yra labai svarbus eksportuojančioms Lietuvos įmonėms, o šį procesą galima palengvinti pasitelkus Europos Komisijos pagalbą bei siūlomas priemones, ypač šalyse, kuriose Lietuva neturi savo diplomatinės atstovybės.

ES Komisija pristatys savo veiklą rinkų prieigos srityje, supažindins su Rinkų prieigos duomenų baze (MADB), pasidalins gerosios praktikos pavyzdžiais (kokie barjerai buvo panaikinti ir kaip tai prisidėjo prie ES įmonių eksporto), aptars derybas dėl Laisvosios prekybos susitarimų (LPS) ir galiojančių LPS’ų įgyvendinimą. Taip pat bus rengiamos sesijos su Komisijos ekspertais, kurie pristatys ir nagrinės prekybos ribojimus konkrečiuose sektoriuose.

Renginio Vilniuje metu rengiamos 3 temines apskrito stalo diskusijas, kurių metu:

  • Komisijos ekspertai papasakos apie svarbiausius barjerus į trečiąsias šalis eksportuojant žemės ūkio ir maisto, farmacijos ir kosmetikos produktus bei paslaugas;
  • atsakys į klausimus apie konkrečius LT įmonių atvejus;
  • suteiks ekspertinės informacijos apie trečiąsias šalis, kuriose LT neturi diplomatinių atstovybių.

Maloniai prašome planuojančias dalyvauti įmones, registruojantis į renginį, informuoti, su kokiais konkrečiais prekybiniais barjerais/problemomis susiduriama norint eksportuoti produkciją į trečiąsias šalis. Ši informacija labai padėtų geriau pasirengti teminėms diskusijoms renginio metu bei pateikti Lietuvos įmonėms aktualiausią informaciją.

Detalesnė informacija teikiama ir registracija vykdoma el. paštu: dovile.pauzaite@urm.lt arba telefonu 8 706 52218.

 

Programą (anglų k.) rasite čia.