RIGA FOOD 2022 Lietuvos maisto startuoliams atvėrė kelius į plėtrą

Įvyko tarptautinio maisto sektoriaus verslo kontaktų renginys RIGA FOOD 2022 – Hybrid Matchmaking Event – Info (b2match.io), kurį kartu su Vilniaus ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmais, organizavo Enterprise Europe Network partneriai Rygoje – Latvian Technological Center. Renginys vyko hibridiniu būdu, į b2b susitikimus užsiregistravo beveik 30 dalyvių iš Lietuvos.

Parodoje, Baltijos šalių maisto inovacijų stende, kuris sulaukė gausaus lankytojų būrio, dalyvavo ir 5 Lietuvos startuoliai: Krisnakas, Augaliniai gaminiai (MILGOGI), Wezoop, Sotukai, Užupių manufaktūra (DVARRO KAVOS).  Renginio metu vyko ir maisto sektoriui aktualios diskusijos bei pristatymai.

Startuoliai iš Lietuvos dėkojo organizatoriams už galimybę dalyvauti, susipažinti ir plėsti prekybinius santykius ir rinkas.

„Nuoširdi padėka už paskatinimą, palaikymą ir pagalbą! Tai suteikė saugumo, pasitikėjimo ir drąsos ne tik ruošiantis parodai, bet ir dalyvaujant joje. Ačiū! Mums – tai pirmoji tarptautinė paroda. Įgijome patirties, supratome, ką galėjome padaryti geriau ir, žinoma, užmezgėme daug naujų ir naudingų kontaktų. Netikėta, bet didžioji jų dalis iš Lietuvos. Tačiau be šio renginio nebūtume vieni kitų sutikę“, – dalijosi įspūdžiais Snieguolė Zavadskienė, įmonės, kuri gamina sveikuoliškus augalinius desertus, MB „Sotukai“ vadovė.

Kitas startuolis iš Lietuvos – prekės ženklas „Milgogi“, kuris specializuojasi augalinės mėsos gamyboje ir rinkai siūlo iš kviečių ir žirnių baltymų pagamintas kulšeles, džiaugėsi teigiamais parodos lankytojų įvertinimais. „Dalyvavimas RigaFood 2022 mugės inovacijų stende, mums buvo labai geras būdas patikrinti kaip mūsų gaminamas augalines kulšeles įvertins vartotojai. Sulaukėme didelio susidomėjimo ir puikių įvertinimų! Mugėje užmezgėme daug verslo ryšių su žaliavų tiekėjais, įrangos gamintojais, prekybos įmonėmis bei maitinimo įstaigomis. Džiaugiamės, kad maisto sektorius tampa vis inovatyvesnis, atsiranda daugiau naujos kartos maisto produktų, taip pat didėja vartotojų smalsumas bei noras maitintis kokybiškai, tvariai ir žinoma skaniai“, – apie sėkmę parodoje pasakojo įmonės MB  „Augaliniai gaminiai“ direktorė Giedrė Kesiūnaitė.

Didelio susidomėjimo ir naudingų pažinčių sulaukė ir kitas lietuviškas prekės ženklas „Dvaro kava“, kuris parodoje dalyvavo su natūraliais lietuviškais gėrimais iš sėklų, žiedų ir šaknų. „Parodoje ne tik susipažinome su potencialiais verslo partneriais, bet gavome žinių ir kontaktų, kurie ateityje galėtų padėti spręsti gamybos optimizavimo, pakuočių, rinkodaros klausimus. Susitikome su kitais įdomiais Latvijos ir Lietuvos gamintojais, susipažinome su jų gaminama produkcija. Dalyvavimas parodoje, vienareikšmiškai, buvo puiki patirtis, kurios dėka, esame įsitikinę, galėsime sustiprinti savo pozicijas ateityje“, – kalbėjo optimizmu trykštanti Viktorija Gorbatenko, MB „Užupių manufaktūra“ vadovė.

MB „Krisnakas“ prekiauja česnakiniais prieskoniais su priedais. Parodoje įmonės atstovės rado labai rimtus kontaktus, kurie galimai išaugs į prekybinius santykius. „Labai ačiū už suteiktą galimybę. Mums labai patiko paroda, kolegos stende ir draugiški lankytojai. Žmonės nuoširdžiai klausė, ragavo ir pirko mūsų česnakinius prieskonius. Jau turime rimtą kontaktą su “Nastia Garden” ir jie pasiims pasibandyti mūsų prieskonius į prekybą. Dar labai tikimės, kad kontaktas su Latvijos Komodo Bono išaugs į verslą. Ačiū Jums.“, – džiaugėsi įmonės bendrasavininkė, Kristina Žarskytė.

Įmonės „Wezoop“, kurios šūkis „Inovatyvus požiūris į sveiką maistą“, gamina rauginto pieno gaminius ir spirulinos užkandžius, atstovė Jovita Ivoškaitė, sakė, kad „Dalyvavimas Ryga Food 2022 parodoje leido įsivertinti savo produkto galimybes. Supratome, kad einame teisinga linkme ir gaminys yra įdomus bei naudingas. Suradome bendradarbiavimo partnerius užsienyje ir Lietuvoje.“

Kviečiame susipažinti ir su nepriklausomo lankytojo nuomone apie parodą, kur Baltijos šalių maisto inovacijų stendo dalyviai paminėti kaip vieni įdomiausių ir išskirtiniausių: https://www.facebook.com/gurmanodienorastis/