Tarptautinis maisto sektoriaus verslo kontaktų renginys Riga Food 2020

Latvijoje vyko tarptautinis Enterprise Europe Network partnerių organizuojamas maisto sektoriaus verslo kontaktų renginys „Riga Food 2020“, kuris tradiciškai organizuojamas prie to paties pavadinimo maisto parodos. Atsižvelgiant į Covid–19 riziką, šiais metais verslo kontaktų renginį nutarta organizuoti dalinai nuotolinį – dalinai fizinį, kad įmonės turėtų galimybę pasirinkti, kaip saugiai ieškoti verslo partnerių užsienyje. Tarptautinis B2B šiais metais pritraukė 180 dalyvių iš 32 šalių, tarp jų – 25 įmones iš Lietuvos. Įmonės ypač džiaugėsi naujai praktikuojama galimybe dalyvauti verslo susitikime nuotoliniu būdu, kai nereikia vykti į kitą šalį, nepatiriama apgyvendinimo, kelionės išlaidų, taupomas laikas, o jungiantis į pokalbį dar galima pasikviesti prisijungti ir kitus komandos narius, pvz. maisto technologą ar sprendimų priėmėją.

Riga Food – didžiausia Baltijos šalių  maisto pramonės paroda, kurioje galima sužinoti maisto pramonės plėtros tendencijas, susipažinti su maisto produktų inovacijomis, paragauti naujų produktų bei pasisemti žinių tolesniam profesiniam ir verslo vystymui.

Šiais metais, nepaisant sudėtingos pandeminės situacijos, fizinė paroda pritraukė 450 dalyvių iš 25 šalių. Enterprise Europe Network partnerių Latvijoje iniciatyva Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai parodos metu padėjo organizuoti Baltijos šalių maisto inovacijų stendą, skirtą pristatyti Lietuvos maisto sektoriaus naujoves bei inovacijos. Parodoje su  stendais  novatoriškus maisto produktus pristatė įmonės iš visos Lietuvos: UAB KG Group LT, UAB Productivity House, UAB Geld Baltic, MB Medaus Magija, UAB Aurovė, UAB Ekko LT. Atrinktų įmonių produkcija pagaminta pagal pažangius novatoriškus metodus arba sukurta bendradarbiaujant su mokslo institucijomis. Inovacijų stendas, kaip ir pati paroda Riga Food 2020, veiks iki rugsėjo 12 dienos. Įmonės, su stendais dalyvaujančios parodoje, turės galimybę dalyvauti fiziniame verslo kontaktų renginyje, kuris planuojamas rugsėjo 10 d.

Neseniai prie Vilniaus PPAR bendruomenės prisijungusi UAB Ionicum virtualiame Enterprise Europe Network renginyje dalyvavo pirmą kartą. Per virtualią susitikimų platformą užmegztais kontaktais džiaugėsi įmonės vadovas Karolis Basevičius. Nors pasak jo „gyvas kontaktas visgi yra geriau, bet išnaudoti visas virtualias galimybes ir surasti eksportui reikalingų kontaktų tikrai galima ir online renginiuose. Ateityje būtinai planuojame dalyvauti ir kituose panašiuose renginiuose“.

Neringa Martinkėnaitė, UAB Geld Baltic eksporto vadovė negailėjo padėkų renginio organizatoriams:  „Esame labai patenkinti ir dėkingi organizatoriams už pagalbą parodos metu. Organizatoriai iš Latvian Technological Center, suprasdami nepalankias aplinkybes atvykti į Rygą, profesionaliai pasirūpino mūsų įmonės stendu ir pristatė produktus potencialiems partneriams, o mes tuomet susitikimus organizavomės virtualiai”.

Urbanfood atstovė Gintarė Laucė taipogi nuoširdžiai dėkojo organizatoriams už galimybę dalyvauti susitikimuose virtualiai: „Tai puikus šansas rasti naujų klientų ir partnerių. Virtuali paroda leidžia efektyviau išnaudoti laiką jį skiriant būtent tiems kontaktams, kuriems iš tikrųjų įdomi įmonės veikla. Labai tikimės, kad šios pažintys išaugs į konkrečius pardavimus“.

Enterprise Europe Network partneriai organizuoja įvairių sektorių tarptautinius verslo kontaktų renginius visoje Europoje ir už jos ribų.

Besidominčius kviečiame  apsilankyti projekto puslapyje:  https://eenlietuva.eu/tarptautiniai-renginiai/