Po verslo misijos į Ispaniją krautuvės asortimentas papildytas nauju vynu ir vytintu kumpiu

Vilniaus centre įsikūrusi krautuvė gurmanams „Ispaniškas maistas“ prekiauja vytintu kumpiu, dešra, sūriu, alyvuogėmis, alyvuogių aliejumi, užtepėlėmis, marmeladu, vynu ir kitais iš Ispanijos atvežtais maisto produktais. Šių metų vasario mėnesį įmonė dalyvavo Enterprise Europe Network organizuotoje verslo misijoje Lietuvos maisto produktų ir vynų importuotojams bei platintojams į Logronjas (Ispanijoje).

„Šios verslo misijos tikslas – pristatyti Ispanijos Riochos regiono vynus ir maisto produktus Lietuvos įmonėms, kurios užsiima vynų, šviežių vaisių ir daržovių, konservuotų daržovių ir grybų, dešrų ir kumpių, padažų, alyvuogių aliejaus ir kitų maisto produktų importu bei platinimu. Dviejų dienų programoje pagal iš anksto sudarytus grafikus vyksta dvišaliai susitikimai su gamintojais ir išvykos į vietines įmones“, – teigia Enterprise Europe Network projekto vadovas Marijus Muralis.

Renginio metu įmonės UAB „Ispaniškas maistas“ vadovas Mindaugas Vengras dalyvavo 18 susitikimų ir aplankė keletą vietinių gamintojų, o jau šiandien į krautuvę užsukę klientai gali įsigyti naujų vyno rūšių ir vytintų mėsos gaminių. „Vieną iš dalyvavusių Riochos regiono vynų gamintojų žinau jau daugiau nei penkis metus, tačiau susitikimų metu galima greitai išsiaiškinti bendradarbiavimo galimybes, o vytintos mėsos gamintoją pasirinkome dėl didelio asortimento ir kokybės. Užmegzti tiesioginiai kontaktai su kitais gamintojais gali peraugti į bendradarbiavimą ateityje“, – teigia p. M. Vengras.

Pagrindiniai šio renginio organizatoriai yra Enterprise Europe Network partneriai Ispanijoje – organizacija Federación de Empresarios de La Rioja, kuriems talkina Enterprise Europe Network partneriai kitose šalyse. 2018 m. renginyje dalyvavo 59 importuotojai iš 21 šalies, kurie turėjo daugiau nei tūkstantį susitikimų su 83 Riochos regiono gamintojais.

Jau prasidėjo dalyvių registracija į 2019 m. vasario 27-28 d. organizuojamą verslo misiją, o Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose veikiantis Enterprise Europe Network taps šio renginio partneriais jau trečią kartą. Ši verslo misija kasmet sulaukia vis didesnio populiarumo, nes pagrindiniai renginio organizatoriai dalyviams apmoka kelionės ir apgyvendinimo išlaidas.