Per metus du nauji verslo partneriai Skandinavijoje

„E. Kozyrovičiūtės – Mejuvienės“ IĮ pradėjo veiklą 1998 metais atidarę Lino ir gintaro studiją, o nuo 2015 m. pradėjo gaminti „Printsonlinen“ prekės ženklo lininius gaminius su įvairiais piešiniais ir raštais.

„Printsonlinen“ – tai išskirtinio dizaino, rankų darbo 100 proc. organinio lino gaminiai, praturtinti pažangia lininių gaminių apdirbimo technologija sukurtais raštais – unikaliais dizainerių sprendimais ir naujam gyvenimui prikeltais pasaulyje pripažintų tapytojų paveikslais.

Įmonė didžiąją dalį savo gaminamų suknelių, tunikų, aksesuarų, drabužių vaikams, namų tekstilės gaminių, stalo ir namų dekoracijų eksportuoja į užsienį, todėl nuolat ieško naujų verslo partnerių.

„E. Kozyrovičiūtės – Mejuvienės“ IĮ pardavimų vadovė Lina Petkevičienė 2018 m. kreipėsi į Enterprise Europe Network, veikiantį Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, norėdama pasiūlyti įmonės teikiamas paslaugas Danijos ir Švedijos įmonėms, kurios ieškojo gamintojų. „Prieš vieną iš Enterprise Europe Network bendradarbiavimo partnerių paieškos renginių, paskelbėme Danijos ir Švedijos kolegų atsiųstus verslo pasiūlymus norėdami surinkti Lietuvos įmones, kurios galėtų teikti savo paslaugas. „E. Kozyrovičiūtės – Mejuvienės“ IĮ pristatymas tiko net keletui paskelbtų pasiūlymų, todėl persiuntėme įmonės pristatymą savo kolegoms, tačiau po kontaktų apsikeitimo ir sąlygų aptarimo bendradarbiavimas neprasidėjo nei su viena iš įmonių“, – pasakoja Enterprise Europe Network projekto vadovas Marijus Muralis.

Bendradarbiavimo partnerių paieška dažnai būna ilgas procesas, todėl Enterprise Europe Network darbuotojai stengiasi išnaudoti įvairias papildomas priemones ir galimybes siekdami padėti savo klientams rasti verslo partnerius juos dominančiose rinkose.

Vienas iš būdų yra savo klientų pristatymas užsienio kolegoms kasmetinių tarptautinių renginių, kurie skirti Enterprise Europe Network darbuotojams, metu. „Šių renginių metu būna skirtas laikas individualiems susitikimams su kolegomis, o principas toks pat kaip ir verslo kontaktų renginių, kuriuos organizuojame įmonėms, tik šiuo atveju pristatome savo klientus ne įmonėms, o savo kolegoms, kurie vertina ar gali turėti potencialių verslo partnerių tarp savo klientų. 2019 m. vykusiame renginyje Švedijoje kalbėjau su kolege iš Suomijos apie esamus klientus, kurie ieško verslo partnerių Suomijoje, tačiau ji tuo metu dirbo tik su tekstilės sektoriumi, tada pradėjome peržiūrinėti mano turimus Lietuvos įmonių pasiūlymus ir tik pamačius „Printsonlinen“ gaminius kolegė užsiminė, kad galbūt vieną jos klientę domintų bendradarbiavimas su šia įmone. Po renginio pateikus informaciją apie Lietuvos įmonę ir apsikeitus kontaktais, prasidėjo bendravimas tarp įmonių ir netrukus buvo atliktas pirmas nedidelis užsakymas. Suomijos įmonė buvo sužavėta audinių kokybe, todėl planuoja tęsti bendradarbiavimą su „E. Kozyrovičiūtės – Mejuvienės IĮ““, – pasakoja M. Muralis.

Rezultatus mūsų klientams atneša ir tiesioginis darbuotojų bendravimas Enterprise Europe Network platformoje. „Praėjusiais metais kolegė iš Švedijos paskelbė platformoje žinutę, kad interjero dizainą kuriančiai įmonei ieško lininių pagalvių užvalkalų su spauda gamintojų, todėl pasiūliau keletą įmonių, kurios galėtų atlikti tokį užsakymą. Konkurencija nemaža, nes pasiūlymus teikia įvairios šalys, o Skandinavijos įmonių reikalavimai nuolat auga, todėl džiugu, kad Švedijos įmonė iš visų gautų pasiūlymų atsirinko ir pradėjo bendradarbiauti su „E. Kozyrovičiūtės – Mejuvienės“ IĮ“, – pasakoja M. Muralis.

„E. Kozyrovičiūtės – Mejuvienės“ IĮ pardavimų vadovė Lina Petkevičienė teigia, kad šie užsakymai nėra dideli, tačiau jie padeda plėsti klientų ratą kitose šalyse ir didinti įmonės konkurencingumą, kadangi tokie užsakymai reikalauja individualių sprendimų ir tobulėjimo.

Enterprise Europe Network veikia daugiau nei 60 šalių, o apie 3000 darbuotojų nuolatos ieško verslo, technologinių ar projektų partnerių savo klientams. „Žinios apie Lietuvos įmonių galimybes ir poreikius ypač svarbios, nes kiekvieną dieną bendraujame su kolegomis iš įvairių šalių, kuriuos domina įvairūs sektoriai, o jų interesai dažnai priklauso nuo to, su kokiais klientais tuo metu dirba“, – teigia M. Muralis.