Pažintis su Kroatija

Enterprise Europe Network, veikiantis Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, kartu su Kroatijos Respublikos ambasada Lietuvoje 2016 m. lapkričio 9 d. surengė verslo pusryčius tema “Kroatija – Lietuvos verslo partnerė”. Renginio dalyvius pasveikino Vilniaus PPAR generalinis direktorius dr. Almantas Danilevičius ir pristatė garbų svečią – Kroatijos Respublikos ambasados Laikinajį reikalų patikėtinį Krešimir Kedmenec, kuris išsamiai apibūdino Kroatijos ekonominę situaciją, pagrindinius ūkio sektorius bei Lietuvos ir Kroatijos ekonominius ryšius.

 

„Daugeliui jūsų Kroatija asocijuojasi su atostogomis, gražia gamta, tačiau yra daugybė sričių, kuriose mūsų šalys galėtų bendradarbiauti“,- pažymėjo p. Kedmenec. Jis pabrėžė, kad ekonominiai ryšiai galėtų būti žymiai intensyvesni, nei dabar, nes tam yra puikios prielaidos – abi šalys yra ES ir NATO narės.

 

Kroatija specializuojasi energetikos srityje, turi naftos ir dujų telkinius, kurie dengia apie 70 proc. šalies poreikių. Energetikos specialistai dirba SDG terminale Lietuvoje. Lietuvos – Kroatijos prekybos apyvarta 2015 metais sudarė daugiau kaip 40 mln. eurų. Pagrindinės Kroatijos eksporto prekės yra naftos produktai, elektros mašinos ir įrengimai, maisto prekės, farmacijos produktai. Lietuva eksportuoja prekių ir paslaugų daugiau kaip 21,5 mln. eurų.
„Kroatijos įmonės prieskoniai „Vegeta“ ateinančiais metais švęs 50-metį Lietuvos rinkoje, tačiau jau ir Kroatijoje galima pamatyti lietuviškų prekių. Tai – „Viči“ produktai. Bet didžiausias šuolis – turizmo srityje: praėjusiais metais Kroatijoje lankėsi 34000 turistų iš Lietuvos, šiais metais šie skaičiai turėtų būti dar didesni“, – pasidžiaugė p. Kedmenec. Yra deramasi su kelionių agentūromis vykdyti užsakomuosius reisus į Dubrovniką. Diplomatas atsakė į daugybę renginio dalyvių klausimų bei pasiūlė verslininkams kreiptis į jį visais dominančiais klausimais.

 

Renginio metu Vilniaus PPAR tarptautinių ryšių skyriaus vadovė Irena Jasiukevičiūtė dalyviams pristatė Enterprise Europe Network paslaugas bei pakvietė juos dalyvauti būsimuose renginiuose.