Paskelbti Europos darbuotojų saugos ir sveikatos agentūros organizuojamų penkioliktųjų Saugių darbo vietų gerosios praktikos apdovanojimų laimėtojai, tarp kurių ir Lietuvos įmonė

Saugių darbo vietų gerosios praktikos konkursą rengė Europos darbuotojų saugos ir sveikatos agentūra (EU – OSHA) kartu su valstybėmis narėmis 2020 – 2022 metais vykstančios kampanijos „Saugiose darbo vietose – mažesnis krūvis“ metu. Šie apdovanojimai padeda atskleisti gerų saugos ir sveikatos darbe rezultatų naudą ir yra vienas iš būdų skleisti ir skatinti gerąją praktiką visoje Europoje. Šį  kartą apdovanojimai buvo skiriami įmonėms ir organizacijoms, kurios veiksmingai ir inovatyviai užkerta kelią raumenų ir kaulų sistemos sutrikimams darbo vietoje.

EU – OSHA sudaryta ekspertų komisija atrinko geriausius praktikos  pavyzdžius. Apdovanojimų nugalėtojomis pripažintos aštuonios Europos įmonės ir organizacijos iš įvairių ekonominių veiklos sričių – nuo sveikatos priežiūros iki metalo apdirbimo. Lietuvą apdovanojimuose atstovavusių nacionalinio darbuotojų saugos ir sveikatos valdymo gerosios praktikos konkurso nugalėtojų UAB „Vonin Lithuania“ taikomos darbuotojų saugos priemonės buvo pripažintos tarp aštuonių geriausių Europoje!

UAB „Vonin Lithuania” yra žvejybinius tralus gaminanti įmonė, kuri siekdama iki minimumo sumažinti peties patempimų riziką darbuotojams, atliekant nuolat pasikartojančius rankos judesius, be tradicinių prevencijos priemonių, dar į pagalbą pasitelkė kineziterapeutą ir fizinio aktyvumo specialistus  ir  pritaikė specializuotus ergonomikos mokymus darbuotojams.

Visų laimėtojų ir pagirtinų pavyzdžių sąrašą galite rasti čia: https://healthy-workplaces.eu/en/get-involved/good-practice-awards