Operatyvumas – pagrindinis kelias į partnerystę

Nors šis pavasaris daugeliui įmonių nebuvo lengvas, darbai nesustojo ir net paskelbus karantiną Lietuvoje, Enterprise Europe Network, veikiančio Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, darbuotojai teikė konsultacijas, bendradarbiavo su partneriais užsienio šalyse ir kartu su įmonėmis ieškojo palankių sudėtingos situacijos sprendimų. Balandžio mėnesį Kaune dirbantys Enterprise Europe Network darbuotojai gavo kolegų iš Skandinavijos paklausimą apie sporto įrangos gamybos galimybes Lietuvoje. Švedų kompanija, užsiimanti sporto (pilateso) inventoriaus gamyba ir platinimu, ieškojo kelių, kaip sumažinti produkcijos kaštus ir dairėsi patikimo gamybos partnerio užsienyje.

„Gavę paklausimą, visuomet peržiūrime regiono įmonių, dirbančių paklausime nurodytoje srityje, profilius. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų narys UAB “Girkasas” puikiai atitiko paieškos kriterijus“, – sako Enterprise Europe Network vadybininkė Irma Taparauskienė.

Nuo 2003 m. įmonė iš įvairių rūšių medienos masyvo ir medžio drožlių plokštės gamina kietuosius baldus, sporto-laisvalaikio inventorių, baldines detales. Jų produktų krepšelyje – virtuvės, svetainės, miegamojo baldai, spintos. Be to, įmonė siūlo biliardo, pulo, stalo teniso stalus, ruletes, pokerio, kortų stalus, gimnastikos suolus, sieneles, skersinius ir kitus, pagal individualius poreikius pagamintus medinius gaminius.

Pastebėję, kad gautas pasiūlymas įmonei gali būti tinkamas, EEN darbuotojai operatyviai susisiekė su įmonės “Girkasas” vadovu Kazimieru Sasnausku. Po pokalbio su įmone, persiuntė gaminių brėžinius ir aptarė projekto įgyvendinimo galimybes. Lietuvių įmonė susidomėjo pasiūlymu, tad įmonei patvirtinus, kad ji gali gaminti nurodytą įrangą, EEN partneriai Lietuvoje ir Švedijoje supažindino savo klientus. Šie sėkmingai užmezgė kontaktą ir, neilgai trukus, suderino visas gamybos sąlygas ir detales.

Vos po poros mėnesių, birželį, švedus pasiekė pirmasis užsakymas – pagal jų brėžinius Kaune pagamintas sporto inventorius.

Kaip sako UAB „Girkasas“ direktorius Kazimieras Sasnauskas: „švedų apsisprendimui dirbti su mumis turėjo įtakos daugybė dalykų: mūsų įmonės ilgametė patirtis, kruopščiai atlikti ankstesni darbai, patraukli gamybos kaina ir greitas užsakymo atlikimo terminas. Tačiau, labiausiai sėkmingą bendradarbiavimą lėmė tiek Enterprise Europe Network tinklo darbuotojų Lietuvoje ir Švedijoje, tiek ir mūsų pačių operatyvus ir konkretus komunikavimas su potencialiu partneriu“.

Jau galime pasidžiaugti užmegzto kontakto rezultatais. Švedijos kompanija pilnai patenkinta pirmuoju užsakymu, jo atlikimo kokybe ir tęsia bendradarbiavimą su lietuviais. Įmonės „Girkasas“ vadovas prasitarė, kad šiuo metu kaip tik yra ruošiami nauji gaminiai partneriui.

———-

Ir Jus domina Enterprise Europe Network teikiamos paslaugos tarptautinei plėtrai? Kviečiame susisiekti: https://eenlietuva.eu/kontaktai/