Nustatytas aiškesnis energetinio efektyvumo ženklinimas

Antradienį europarlamentarai nutarė palaipsniui pakeisti esamą buities prietaisų energetinio efektyvumo ženklinimą aiškesne A-G skale.

Dauguma šiuo metu ES parduodamų buities prietaisų atitinka aukščiausią A energijos vartojimo efektyvumo klasę, todėl, siekdami gaminių išskirtinumo, gamintojai linkę ją skaidyti į mažesnes kategorijas ir pridėti pliusus, pvz., A+, A++ ar A+++. Tai gali klaidinti vartotojus, kurie pirkdami A kategorijos gaminį tikisi įsigyti taupiausią prietaisą.

Nuo 2019 m. pabaigos kai kurių gaminių energijos vartojimo efektyvumas jau turėtų būti ženklinamas pagal naująją skalę. Naujosios etiketės bus prieinamos tiek popieriniu, tiek skaitmeniniu formatu. Be to, taisyklės įpareigoja gamintojus skelbti prietaiso energetinę kategoriją reklamose bei informaciniuose leidiniuose, o Europos Komisija turės informuoti visuomenę apie naująją skalę.

Siekiant neatsilikti nuo technologinių pasiekimų, prietaisų energijos vartojimo žymėjimas bus vėl persvarstomas tada, kai 30 proc. jų pateks į A kategoriją arba pusė jų pateks į A ir B kategorijas.

„Piliečiai yra pagrindiniai energetinio perėjimo šalininkai. Jie turės aiškią, suprantamą ir skaitmeninę informaciją apie buitinių prietaisų energijos suvartojimą, o tai leis ateityje dar geriau lyginti produktus ir atsakingiau juos pirkti“, – teigė EP pranešėjas Dario Tamburrano (Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europos frakcija, Italija).

Naujosioms taisyklėms pritarė 535 EP nariai, 46 nepritarė, o 79 susilaikė. Jos jau suderintos su ES Taryba, tačiau joms įsigalioti būtinas formalus ES Tarybos pritarimas.

Nustatytas aiškesnis energetinio efektyvumo ženklinimas