Nuo šio birželio visoje ES bus panaikinti tarptinklinio ryšio mokesčiai

Europos Parlamentas (EP) nustatė didžiausias leistinas didmenines kainas, kurias mobiliojo ryšio operatoriai galės taikyti vieni kitiems, kai jų klientai naudosis kito ES ryšio operatoriaus tinklu. Tai paskutinis žingsnis tam, kad nuo šio birželio visoje ES būtų panaikinti tarptinklinio ryšio mokesčiai.

Tai didelis laimėjimas Europos vartotojams. Nuo birželio 15 d. nebeliks tarptinklinio mokesčio. ES vartotojai galės tikrinti paštą, naudotis žemėlapiais, skambinti ir siųsti žinutes be papildomų mokesčių”, – pažymėjo EP pranešėja Miapetra Kumpula-Natri (Socialistai ir demokratai, Suomija).
Sprendime, kuriam pritarė 549 EP nariai, 27 nepritarė, o 50 susilaikė, numatyta, jog didmeninės kainos negalės viršyti 3,2 cento už minutę pokalbio ir 1 cento už SMS žinutę. 1 GB duomenų iš pradžių galės būti įkainotas iki 7,7 euro, o nuo 2022 m. sausio 1 d. – ne daugiau kaip 2,5 euro.
Sprendimą panaikinti tarptinklinio ryšio mokestį vartotojams Europos Parlamentas priėmė 2015 m. spalį. Jis įsigalios šių metų birželio 15 d.

Plačiau