Lietuva

Norint užkariauti Azijos technologijų rinką, reikia būti unikaliam

„Azijoje technologijomis ir inovacijomis gali nustebinti tik visiškai unikaliu produktu ar sprendimu“, – sako Visorių informacinių technologijų parko (VITP) projektų vadybininkė Rasa Leškevičienė.

VITP pasinaudojus Europos Sąjungos struktūrinių fondų remiama priemone „InoConnect“, praėjusiais metais ji kartu su kolege Geda Daškevičiūte-Lazauskiene lankėsi viename didžiausių atviromis inovacijomis paremtų technologijų brokerystės renginių Azijos žemyne – „TechInnovation Singapore 2017”, kur derino tendencijų žinių technologijų srityje atnaujinimą bei naudingų ryšių mezgimą su tiesiogine informacine pagalba parke jau veikiantiems startuoliams. VITP yra stiprus edukuojantis ir ko-edukuojantis partneris startuoliams, ir nori augti šioje srityje bei turimą patirtį ir naujų žinių paiešką apjungti naujame projekte, susijusiame su edukacinėmis tehcnologijomis.

Kasmet vykstančiame renginyje dalyvauja labai daug didelių ir pasaulyje, taip pat ir Azijoje, gerai žinomų technologinių kompanijų, kurios arba ieško labai konkrečių technologijų, kurių dar nėra rinkoje, arba siūlo savo jau išbandytas ir rinkai pritaikytas inovacijas. Smulkioms Europos įmonėms, norinčioms tokioje auditorijoje atkreipti į save dėmesį, reikia įdėti nemažai pastangų. Neužtenka išdėlioti kelis lankstinukus ant stalo, pradingstančiame kitų tūkstančių stalų fone. „Mažų mažiausiai reikia atsivežti konkretų įrenginį arba jo prototipą, išmanyti ir gebėti paaiškinti visas jo technines specifikacijas, pristatyti atliktus bandymus. Tačiau net ir čia gaunamas dėmesys yra nepakankamas. Kai kurios įmonės gauna „eterio laiką“ ant scenos, kur jos trumpai prisistato savo produktą ir tokiu būdu jas pamato kur kas didesnė auditorijos dalis“, – pasakoja R. Leškevičienė.

Anot jos, apie tokią renginio specifiką žino toli gražu ne visos jame dalyvaujančios įmonės, todėl pasitaiko nemažai nusivylimo atvejų. Kita vertus, dalyvavimas šiame renginyje yra gera pamoka ir žinių šaltinis visoms šioms įmonėms ateityje bandant patekti į Azijos rinką.

„Visorių informacijų ir technologijų parkui šis vizitas buvo neabejotinai naudingas. Ne tik susipažinome su naujausiomis technologijų tendencijomis, sužinojome, kokiomis inovacijomis domisi Azijos rinka, bet kartu pamatėme, kokius produktus ir kaip įmonės turi pristatinėti norėdamos būti pastebėtos. Kelias dienas vaikščiojome po įvairius stendus, mezgėme pažintis ir galiausiai, grįžusios į Lietuvą, savo žiniomis, pastebėjimais ir surinktais kontaktais pasidalijome su savo parko bendruomene, čia įsikūrusiomis įmonėmis“, – kelionės naudą atskleidė R. Leškevičienė.

Pasak jos, dabar jau atėjo parke veikiančių įmonių eilė pasinaudoti gautomis įžvalgomis ir pritaikius jas savo siekiams ir interesams vykti užkariauti Azijos.

Priemonė „InoConnect“ skirta tarptautinei partnerystei ir tinklaveikai per Europos įmonių tinklą (angl. Enterprise Europe Network – EEN) skatinti. Ją gali naudotis tiek verslo įmonės, tiek mokslo ir technologijų parkai ir (arba) klasterių koordinatoriai. Iškilus papildomiems klausimams, EEN atstovai Lietuvoje, gali suteikti nemokamas konsultacijas dėl dalyvavimo tarptautiniuose renginiuose, suorganizuoti verslo misijas ir verslo verslui (B2B) susitikimus su potencialiais partneriais užsienyje.

Parengta pagal Lietuvos inovacijų centro informaciją