Niujorke vykusiame NALB forume užmegzti nauji verslo kontaktai

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai, bendradarbiaudami su LR diplomatinėmis atstovybėmis JAV bei Enterprise Europe Network partneriais JAV – European American Chamber of Commerce NY (EACCNY), 2024 kovo 3-10 d. organizavo verslo misiją į Niujorką kartu sudalyvaujant ir Šiaurės Amerikos-Lietuvos  verslo forume. Šis forumas – tai jau penktą kartą #teamLithuania organizuotas renginys, kuris kasmet sulaukia vis didesnio valdžios institucijų, o ypač – verslo atstovų, dėmesio ir atsiliepimų. 2024 metų forume –  daugiau nei 300 dalyvių, jo metu vyko begalė diskusijų ir užmegzta daug naujų ryšių! Pagrindiniai akcentai šiemet buvo skiriami technologijų, inovacijų, dirbtinio intelekto, kibernetinio saugumo,  transatlantinio bendradarbiavimo bei kūrybinių industrijų temoms.

Lietuvos verslo atstovams prieš pagrindinį forumo renginį kovo 5-6 d. organizuoti puikūs praktiniai seminarai apie JAV rinkos ypatumus, JAV teisinę bazę bei mokesčių ir muitų reikalavimus, įėjimo į JAV rinką sąlygas ir strategijas, pristatytos JAV rinkoje jau veikiančių lietuviškų įmonių geroji patirtis.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kovo 6 d. Vilniaus ir Klaipėdos PPAR verslo delegacija lankėsi Europos Amerikos prekybos rūmuose. European American Chamber of Commerce NY kartu su filialais, veikiančiais Teksase, Šiaurės ir Pietų Karolinoje bei Niujorke, jungia virš 750 įmonių ir yra oficialus Enterprise Europe Network partneris JAV rinkai. Lietuvos verslo poreikiai buvo pristatyti susitikimo metu. Enterprise Europe Network kartu su EACCNY organizuoja teminių vebinarų ciklą apie JAV rinką, daugiau  informacijos rasite nuorodose:

 

NALB forumo išvakarėse taip pat vyko daug dalyvių pritraukęs tinklaveikos renginys. Kovo 8 d. apžiūrėtas Vilniaus PPAR narės UAB Narbutas International Niujorke esantis biuras – show-room su baldų pavydžiais, o vakare vyko lietuviško kino vakaras Scandinavia House. Agnės Marcinkevičiūtės kūrybinės dokumentikos filmas „Mūza“ buvo šiltai sutiktas Niujorke.

Vilniaus PPAR delegacijos įmonės atstovavo IT sprendimų, maisto ir pakavimo, skaitmeninės reklamos, siuntų paslaugų bei kūrybinių industrijų verslo sektorius: Amber Paper, Solitera | Horion Digital, Asteri, RadiSoft, Happy Parcel, Fralita Films, Meno Arena.

„Po pernai dalyvavimo NALB forume Čikagoje nekilo jokių abejonių vėl vykti į VPPAR organizuojamą JAV verslo misiją ir tęsti pažintis šiemet Niujorke. NALB forumas buvo informatyvus, turiningas, esame labai patenkinti jo organizavimu ir tomis verslo  žiniomis, kuriomis pasidalino  forumo pranešėjai. Įspūdį paliko įmonės „ Nord Security“ viceprezidento Geraldo Kasulio verslo įžvalgos dėl verslo klaidų darymo, apsilankymas įmonės „Narbutas“ ofise Niujorke, kur gavome puikios informacijos iš praktinės verslo pusės organizavimo. Ypatingai sužavėti Amerikos lietuvių bendruomenės nariais, kurie susitikimų metu buvo  labai geranoriški ir labai  linkę padėti verslo projektuose“, – po verslo misijos sugrįžus sakė Aidas Ditkus, Amber Paper vadovas.

„Nepaprastas jausmas apima, kad tiek daug artimų sielų gyvena abejose Atlanto pusėse. Pozityvios energijos ir naujų idėjų koncentracija kelių dienų NALB 2024 Forume! Niujorkas prakalbo lietuviškai! Nuo Toronto iki Los Andželo, nuo Niujorko iki Vilniaus, mes auginame vieni kitus ir statome tiltus ateities kartoms. Džiugu, kad filmas MŪZA suvirpino Niujorkiečių ir mūsų širdis. Buvo gera dalintis filmo emocija čia už Atlanto! Ačiū už šiltą sutikimą!“ – dalinosi įspūdžiais Fralita Films vadovė ir filmo Mūza prodiuserė Živilė Gallego.

NALB forumą kasmet organizuoja „Team Lithuania“ – LR ekonominė diplomatija JAV,  LR užsienio reikalų bei ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Baltijos Amerikos verslo prekybos rūmai bei JAV įsikūrę lietuvių profesionalų klubai. Renginį remia Lietuvos Respublikos prezidentas.

NALB Forumo Niujorke akimirkos užfiksuotos fotografų Diego Quintanar ir Šarūnės Abromaitės: NALB Forum 2024 (picdrop.com)