Niujorke – Klaipėdos ir Tauragės verslo atstovai

Kovo 3 – 10 d. įvyko Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų verslo misija į Niujorką (Jungtinės Amerikos Valstijos), kurioje dalyvavo 6 įmonių atstovai. Pagrindinis verslo kelionės tikslas – dalyvauti trečiajame Šiaurės Amerikos – Lietuvos verslo forume „NALBF“ ir jo renginiuose.

Verslo misijos metu įmonių atstovai lankėsi Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate, kur vyko praktiniai seminarai apie JAV rinkos ypatumus. Renginio dalyviai sužinojo naudingos informacijos apie JAV teisinę bazę, mokesčių ir muitų reikalavimus, įėjimo į JAV rinką sąlygas ir strategijas, pateiktas remiantis jau šioje rinkoje veikiančių lietuviškų įmonių patirtimi. Dalyviai turėjo galimybę susitikti su JAV verslo įmonėmis bei kitais JAV rinkos dalyviais. Forumo išvakarėse įmonių atstovai dalyvavo verslo kontaktų renginyje.

Šiaurės Amerikos ir Lietuvos verslo forumas prasidėjo neformaliais verslo kontaktų pusryčiais, kurių metu verslo misijos dalyviai susitiko su potencialiais JAV partneriais. Forumo metu vyko diskusijos, skirtos Lietuvos ir JAV verslo ryšiams svarbiausiose srityse stiprinti. Renginio dalyviai dalyvavo praktinėse sesijose.

Verslo kelionės metu misijos dalyviai lankėsi ir Europos – Amerikos prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, kur susitiko su Enterprise Europe Network partnerėmis Niujorke. Vizito metu kiekviena įmonė pristatė savo veiklos sritį, siūlomas prekes ar paslaugas bei atskleidė savo lūkesčius verslo plėtrai Jungtinėse Amerikos Valstijose. Partnerės individualiai konsultavo Lietuvos įmones, pasidalino patarimais bei įžvalgomis.

Verslo misijos dalyviai pabrėžė, jog naudingiausia kelionės dalis – individualūs susitikimai ir bendravimas, pasikeitimas kontaktais su renginio dalyviais, su kuriais tikimasi ateityje pradėti bendradarbiauti.