MB „Nieko“ kartu su partneriais ketina vystyti virtualios realybės mokymo technologiją

MB „Nieko“ kuria edukacinius žaidimus, bei individualius virtualios ir papildytos realybės sprendimus muziejams, bibliotekoms, viešiesiems ir verslo klientams. Per savo darbo laikotarpį įmonė sukūrė daug populiarių įrenginių nuo paprastų telefonų iki „Hololens“. Pastaruoju metu plėtojanti MTEPI veiklas, susijusias su virtualios realybės pritaikymo edukacinei veiklai produktų prototipų ir sistemų kūrimo technologijomis. Siekiant išlikti konkurencingais, įmonė nusprendė pasitelkti išorinius išteklius, reikalingus efektyviai plėtoti MTEPI veiklas ir paslaugas. Nusprendusi telktis į būtiną plėtoti tarptautinį bendradarbiavimą MTEPI srityje bei stengtis išnaudoti ES MTEPI iniciatyvų teikiamas galimybes MB Nieko sėkmingai naudojasi Inoconnect LT priemone. Dalyvaujant tiksliniuose B2B renginiuose už Lietuvos ribų įmonė pristato savo veiklą su tikslu užmegzti ilgalaikius bendradarbiavimo kontaktus su partneriais užsienio rinkose vykdyti MTEP iniciatyvoms.

Dalyvaudama VR Days Europe Olandijoje, įmonė užmezgė kontaktus su Olandų įmone įsikūrusia Delft mieste, besispecializuojančia kompiuterių aparatinės įrangos gaminime. Sėkmingas bendradarbiavimas su šiais partneriais išsivystė iki bendro projekto pateikimo dalyvavimui EUREKA programoje. Pateiktos finansavimui tarptautinės projekto paraiškos tikslas yra sukurti pilvo chirurgijos treniruočių technologiją, kuriai virtuali realybė suteiks mokytis ir praktikuotis naujos kartos chirurgams, nesukeliant rizikos pacientams.

Įmonė dalyvavo renginyje VR Days Enterprise Europe Network Matchmaking Event vykusiame Amsterdame Olandijoje. VR Days yra vienas didžiausių Virtualios Realybės technologijų vystymo renginių Europoje suburiantis tūkstančius dalyvių ir lankytojų ir viso pasaulio. Renginio metu įmonė dalyvavo organizuotuose verslo susitikimuose su programinės įrangos technologijų vystytojais, bei naudotojais siekiant rasti potencialių verslo bei vystymo partnerių užtikrinant sėkmingą įmonės ateities veiklos perspektyvą. Sėkmingų susitikimų metu įmonė pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su partneriais Olandijoje su kuriais ketina vystyti bendrą virtualios realybės įgalintą mokymo technologiją.

Guangzhou mieste Kinijoje vyko vienas didžiausių tikslinių technologijų renginių Kinijoje VR and AR Fair. Renginys suburia gausų skaičių dalyvių ir lankytojų ir viso pasaulio. Įmonė dalyvavo šiame renginyje  ir jo metu įmonės atstovai dalyvavo organizuotuose verslo susitikimuose su programinės įrangos technologijų vystytojais, bei naudotojais. Susitikimų tikslas buvo rasti potencialių verslo bei vystymo partnerių užtikrinant sėkmingą įmonės ateities veiklos perspektyvą. Sėkmingų susitikimų metu buvo pasiektas naudingų verslo kontaktų užmezgimas leisiantis užtikrinti tikslinę plėtrą į vietinę rinką.