Mažesnė tarša Klaipėdos uosto įmonėse pasitelkiant naujas užsienio partnerių technologijas

Klaipėdos mieste gyventojams yra žinomos regiono bendrovių taršos, kvapų problemos. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai atstovaudami verslui, pastebi jog regiono įmonės siekia gerinti darbo aplinką, mažinti taršą, tačiau daugelis bendrovių bando šią problemą spręsti individualiai, o tai – nemaža ir ne visada pasiteisinanti investicija.

Rūpindamiesi regiono įmonių konkurencingumu, švaria ir saugia darbo ir gyvenimo aplinka, sužinoję apie Latvijos kolegų – „APPS Europe Ltd“ siūlomą galimybę taršos problemas spręsti greitai ir palyginti nebrangiai, įmonėms, pripažįstančioms ir norinčioms spręsti taršos problemas, rūmų Enterprise Europe Network darbuotojai suteikė informaciją apie  šios įmonės tiekiamas technologijas, padėjo susitikti su įmonės atstovais, atlikti technologinius bandymus bei įsitikinti jų rezultatais.

Bendrovė „APPS Europe Ltd“ tiekia technologijas, padedančias spręsti oro taršos problemas. Šios technologijos Jungtinėje Karalystėje naudojamos daugiau kaip 20 metų. Jų pagalba taršos problemos sprendžiamos Skandinavijos, Baltijos šalyse, Vokietijoje, Austrijoje, Rumunijoje, Ukrainoje. „APPS Europe Ltd“ Baltijos šalims atstovauja ilgametis rūmų partneris Latvijoje G. Kronbergs. Anot jo, viena iš pagrindinių įmonės diegiamų technologijų – „Airborne10“, efektyviai absorbuojanti kvapus, dujas, dulkes, bakterijas ir virusus iš atmosferos, gali būti naudojama visose pramonės srityse.

Šiandien Didžiosios Britanijos mokslininkų sukurtų technologijų ir Klaipėdos bei Latvijos prekybos, pramonės ir amatų rūmų pagalba kvapų problemos sprendžiamos  ir jau naudojamos UAB „Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras“, AB „Klaipėdos jūrų krovinių kompanija“, UAB „Mestilla“, UAB „Branda“ ir pradedamos diegti AB „Grigeo“ ir kt. regiono bendrovėse.

Įvykusių susitikimų metu Įmonių atstovai džiaugėsi užmegztu kontaktu ir jau dalijasi naujos įdiegtos technologijos rezultatais. Pietinės Klaipėdos dalies gyventojai viešojoje erdvėje pastebi, kad nemalonūs kvapai pastaruoju metu sumažėjo.

Nuotraukoje kairėje LR Seimo Aplinkosaugos komiteto vicepirmininkas Simonas Gentvilas, viduryje „APPS Europe Ltd“ atstovas Girts Kronbergs, dešinėje Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų gen. direktorius Viktoras Krolis.

„APPS Europe Ltd“ diegiama technologija – „Airborne10“