Maža įmonė atrado naują eksporto rinką už ES ribų

Klaipėdoje veikianti įmonė UAB „Linkona“, kuriai priklauso užsienio rinkoms skirtas prekės ženklas „Peatman“, eksportuoja aukščiausios kokybės durpes ir jų substratus.  Maža įmonė, turinti 5 darbuotojus, didžiausius pardavimus skaičiuoja Lenkijoje ir kitose Europos šalyse, turi partnerių Tolimuosiuose ir Artimuosiuose rytuose. Ši bendrovė – ilgametė Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų narė, aktyviai besinaudojanti su eksportu susijusiomis Enterprise Europe Network paslaugomis.

Anot įmonės direktorės Vilmos Skvaračinskienės, ilgalaikis klientų poreikių stebėjimas ir analizė bei bendradarbiavimas su profesionalais padėjo sukurti kokybišką „Peatman“ durpių substratų liniją, kuri šiuo metu parduodama įvairiose pasaulio šalyse. Šiais metais įmonės užsienio klientų sąrašą papildė ir tolimojoje Meksikoje esanti įmonė „MexTrade AgroIndustrial“, veikianti žemės ūkio sektoriuje.

Nuo pirmojo kontakto iki pirmojo pardavimo praėjo vos 2 mėnesiai. Meksikos įmonei apsispręsti, ar pradėti verslą su nežinomos šalies įmone, padėjo ten esantys Enterprise Europe Network partneriai, kurie matydami, jog „Linkona“ yra Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų narė, kreipėsi į rūmų darbuotojus, siekdami gauti informacijos apie Lietuvos rinką bei išsiaiškinti įmonės kaip eksporto partnerės patikimumą, galimybes durpių srityje.

Enterprise Europe Network partnerių bendradarbiavimas padėjo pasirašyti bendradarbiavimo sutartį. Šių metų rudens pradžioje pirmasis „Linkonos“ substratų krovinys buvo išgabentas į Meksiką. Įmonei tai svarbus rezultatas siekiant tarptautinio pripažinimo. Lietuviai džiaugėsi praplėtę savo klientų ratą už ES ribų – ypač naujai atrastame Šiaurės Amerikos žemyne. Ateityje „Linkona“ sieks eksporto plėtros ir kitose tolimosiose rinkose – Egipte, Tailande, Vietname bei JAV.