Matchmaking for Industry 4.0 Real – 2022 daug dėmesio sulaukė verslo delegacija iš Suomijos

Spalio 20 d. įvyko Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų kartu su tarptautiniais Enterprise Europe Network partneriais bei partneriais Lietuvoje – Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacija LINPRA ir Skaitmeninių technologijų sektoriaus asociacija INFOBALT – organizuotas tarptautinis verslo kontaktų renginys Matchmaking for Industry 4.0 – 2022. Prie renginio sklaidos prisidėjo ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai.

B2B MATCHMAKING sesija vyko tarptautinės specializuotos technologijų, inovacijų ir inžinerinių sprendimų parodos BALTTECHNIKA 2022 erdvėje. Renginio tikslas buvo padėti Lietuvos inžinerinės pramonės įmonėms užmegzti naujus tarptautinius kontaktus bei surasti naujus partnerius Lietuvoje.

Į renginį atvyko Suomijos įmonių delegacija, kurios dalyvavimą organizavo viena didžiausių eksporto verslo konsultavimo įmonių Suomijoje „Export Maker“ Oy, kartu su Lietuvos komercijos atašė Suomijoje Audriumi Masiulioniu.  Suomijos įmonės pritraukė nemažo Lietuvos įmonių dėmesio.

VPPAR Tarybos viceprezidentė Vyda Mozūriūnienė, kuri yra ir įmonės „Comfort Heat“ vadovė, dalyvavusi susitikime su Export Maker Oy vadovu, pasidalino savo įžvalgomis: „Suomija yra Lietuvos vadinamoji namų rinka, todėl turime tuo naudotis. Žinoma, dėl kultūrinio skirtumo ir prekėmis bei paslaugomis prisotintos rinkos tai yra pakankamai sudėtinga, tačiau esu įsitikinusi, kad eksporto kryptis į Suomiją turėtų sulaukti daugiau dėmesio ne tik verslo misijų kontekste, bet ir vyriausybiniu mastu. Lietuva nesunkiai sukonkuruotų su tokiomis šalimis kaip Indija, Kinija ar Balkanų šalys“.

Audronė Masandukaitė, Rūmų Tarptautinių ryšių skyriaus vadovė pasidžiaugė, kad bendradarbiavimas su LINPRA ir InfoBalt bei Enterprise Europe Network davė puikius rezultatus ir tikimės sulaukti Lietuvos įmonių sėkmės istorijų. „Planuojame ir kitais metais tęsti bendradarbiavimą su partneriais bei organizuoti verslo kontaktų renginį kartu su paroda BALTTECHNIKA. Ir, žinoma, sulaukti didesnio dalyvių skaičiaus“.

Į verslo kontaktų susitikimus registravosi per 50 Lietuvos gamintojų ar paslaugų teikėjų bei keletas verslo atstovų iš Lenkijos, Latvijos, Rumunijos, Švedijos bei Ukrainos.