LIFE programa – aplinkos, klimato ir energetikos iššūkių sprendimui

Projektas „LIFE gebėjimų stiprinimas Lietuvoje“ jau baigiasi, todėl Aplinkos ministerija ir Aplinkos projektų valdymo agentūra, kovo 16 d. nuo 10 val. organizuoja nuotolinį renginį „LIFE programa – aplinkos, klimato ir energetikos iššūkių sprendimui“.

Renginyje dalyvaus ekspertai iš Belgijos ir Slovėnijos. EASME atstovas iš Briuselio Šarūnas Zableckis pateiks įžvalgų apie naująją LIFE programą 2021-2027. Kitas EASME atstovas Adrien Bullier pristatys įdomiausius Horizon2020 srities „Perėjimas prie švarios energijos“ projektus. Šios srities projektai nuo 2021 m. bus finansuojami pagal LIFE programą.

Pirmą kartą Lietuvoje savo patirtimi pasidalins TECOS – Slovėnijos inžinerijos paslaugų centro – atstovė. TECOS yra vienas sėkmingiausių artimų rinkai (angl. close to market) LIFE projektų pareiškėjų ir vykdytojų Slovėnijoje. Šis centras LIFE programoje dalyvauja nuo 2015 m. kaip subrangovas, projekto partneris ar koordinatorius. Dr. Vesna Žepič Bogataj – TECOS taikomosios laboratorijos vadovė. Pasak Dr. Vesna Žepič Bogataj, „tik per tarpdisciplininę partnerystę ir tarpsektorinę integraciją galima įgyvendinti tikrai sėkmingus projektus, o per juos – tvarius sprendimus ir paklausius produktus“.

Renginio metu savo tarpiniais rezultatais pasidalins lietuviškų LIFE projektų atstovės. Projekto AlgaeService for LIFE vadovė Judita Koreivienė atskleis biomasės surinkimo ir panaudojimo aspektus. Taip pat kalbės apie žaliąsias trąšas ir fikocianiną – mėlynąją spiruliną. Projekto LIFE OSMODERMA vadovė Dalia Bastytė-Cseh pristatys koks svarbus yra viešinimas ir darbas su visuomene siekiant LIFE projekto tikslų.

Renginio metu dalyviai galės užduoti klausimus pranešėjams. Platesnę informaciją apie renginį ir registraciją rasite čia: https://lifeprojektai.lt/renginiai/life-lt-baigiamasis-seminaras-2021/.