Lietuvos maisto ir gėrimų gamintojai domėjosi eksporto galimybėmis į Japoniją

Balandžio 29 d. vyko internetinis seminaras maisto ir gėrimų sektorių įmonėms „Eksportas į Japoniją: iššūkiai ir galimybės“.

Renginio dalyvius pasveikino Enterprise Europe Network, veikiančio Vilniaus ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, atstovai Marijus Muralis ir Ingrida Braziūnienė, kurie pasidžiaugė ilgalaikiu bendradarbiavimu su užsienio partneriais bei paragino įmones dalyvauti ir kitose EU-Japan Centre programose (plačiau apie “EUfood2japan” https://eenlietuva.eu/kvietimas-teikti-paraiskas-ekologisku-maisto-produktu-ir-gerimu-eksportui-i-japonija/).

Tarptautinė ekspertė Chieko Nakabayashi renginio dalyviams pristatė japonų verslo etiketą, tarpkultūrinio bendravimo aspektus, vartotojų elgesį, Japonijos maisto ir gėrimų sektorių, eksporto į Japoniją proceso planavimą ir procedūras, o tarptautinis ekspertas – Yvan Van Eesbeek supažindino dalyvius su ES-Japonijos laisvosios prekybos sutarties teikiama nauda įmonėms, taip pat dalinosi įžvalgomis, kurios padės tinkamai pasiruošti maisto ir gėrimų gamybos sektoriuose veikiančioms Lietuvos įmonėms žengti į Japonijos rinką.

ES-Japonijos pramoninio bendradarbiavimo centro (angl. EU-Japan Centre for Industrial Cooperation) atstovė Eiviltė Kandratavičiūtė pristatė EU-JAPAN CENTRE veiklą, programas ir teikiamą pagalbą ES įmonėms, ketinančioms eksportuoti prekes ar paslaugas bei vykdyti veiklą Japonijoje.

Renginyje dalyvavo daugiau nei 20 įmonių atstovų, kurie domėjosi daugiausiai ekologiško maisto importuojančiais Japonijos regionais, cukraus vartojimu, bendravimo su potencialiais partneriais ypatybėmis, maisto produktų pakaitalų poreikiu Japonijoje.

Renginį organizavo Enterprise Europe Network partneriai – Vilniaus ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai bei ES-Japonijos pramoninio bendradarbiavimo centras.

Pranešimai:

Eiviltė Kandratavičiūtė

EU-Japan Centre’s summary of activities

Prof. Chieko Nakabayashi

Japanese business culture

Export procedures

Yvan Van Eesbeek

EPA-related benefits