Lietuvos mados ir tekstilės sektoriuose veikiančių įmonių tarptautiškumo skatinimas

Europos įmonių tinklas (angl. Enterprise Europe Network), veikiantis Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, bei Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija (LATIA), siekdami paskatinti Lietuvos įmonių – ypač mažų ir vidutinių – aktyvesnį bendradarbiavimą tarptautiniu mastu, š. m. spalio 19-20 d. Vilniuje organizavo nemokamą seminarą „Aprangos ir tekstilės verslas: kaip patekti į užsienio rinkas“ ir verslo kontaktų renginį tarptautinės parodos BALTIC FASHION & TEXTILE VILNIUS metu.

Daugiau nei 70 susirinkusių į seminarą Lietuvos mados ir tekstilės sektorių atstovų, ieškančių galimybių patekti į užsienio rinkas, pasveikino Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Dr. Almantas Danilevičius.

Renginio metu buvo pristatytos Europos Komisijos iniciatyvos – „Enterprise Europe Network“ ir „China and South-East Asia IPR SME Helpdesks“, aprangos tiekimo pasaulinės tendencijos ir galimybės įmonėms aprangos, tekstilės ir odos parodų metu Paryžiuje. Praktinėje dalyje vyko Kinijos ir Pietryčių Azijos intelektinės nuosavybės teisių pagalbos tarnybų mažoms ir vidutinėms įmonėms eksperto intelektinės nuosavybės teisių apsaugos mokymai įmonėms, kurios siekia pradėti arba plėsti verslą Kinijoje ir Pietryčių Azijoje. Po seminaro vyko individualios konsultacijos su pranešėjais, kurių metu įmonės ypač domėjosi verslo partnerių paieškos užsienyje galimybėmis.

Spalio 20 d. įmonės, ieškančios verslo partnerių užsienyje, dalyvavo tarptautiniame verslo kontaktų renginyje BALTIC FASHION & TEXTILE VILNIUS 2017.

Verslo kontaktų renginys BALTIC FASHION & TEXTILE VILNIUS 2017 buvo skirtas drabužių ir jų aksesuarų gamintojams, dizaineriams, tekstilės prekių ir drabužių prekybos agentams, mažmeninės ir didmeninės prekybos atstovams bei platintojams, taip pat kitiems verslo atstovams, dirbantiems tekstilės, avalynės ir drabužių siuvimo pramonėje.
Tai jau trečiasis Enterprise Europe Network verslo kontaktų renginys šio sektoriaus parodoje. Renginyje dalyvavo daugiau nei 30 įmonių iš 10 šalių – Lietuvos, Baltarusijos, Bulgarijos, Danijos, Prancūzijos, Italijos, Latvijos, Pakistano, Ukrainos – atstovai. Buvo surengta daugiau nei 50 individualių susitikimų, kurių metu įvairių šalių verslininkai galėjo pristatyti savo prekes ir paslaugas, aptarti bendradarbiavimo galimybes.

 

Seminaro pranešimai:

Enterprise Europe Network paslaugos Jūsų verslui – tinkamų tarptautinių partnerių paieška verslo augimui ir plėtrai užsienio rinkose
Enterprise Europe Network projekto vadovas Marijus Muralis

Aprangos tiekimo pasaulinės tendencijos. Mūsų aprangos, tekstilės ir odos parodos Paryžiuje – Jūsų verslo potencialui
Messe Frankfurt France prezidentas / generalinis direktorius Michael Scherpe

Kinijos ir Pietryčių Azijos intelektinės nuosavybės teisių pagalbos tarnybų mokymai mažoms ir vidutinėms įmonėms
“De Tullio & Partners” įmonės steigėjas ir vadovaujantysis partneris Elio De Tullio.