Lietuvos įmonių atstovai kviečiami dalyvauti verslo misijoje į Iraną

Lietuvos įmonės kviečiamos prisijungti prie įmonių iš kitų Europos Sąjungos šalių kartu dalyvauti verslo misijoje į Teheraną, kuri vyks š. m. gegužės 14-16 d., ir pabandyti pasinaudoti augančiomis verslo galimybėmis Irane.

Iranas pasižymi antra didžiausia ekonomika Artimuosiuose Rytuose su didesniu nei 350 mlrd. eurų BVP (2015 m). Turėdama daugiau nei 80 mln. gyventojų tai taip pat yra antra didžiausia valstybė Artimuosiuose Rytuose pagal gyventojų skaičių, iš kurių daugiau nei 60% yra jaunesni nei 30 metų amžiaus. Irano gyventojai pasižymi aukštu išsilavinimo lygiu. ES prekybos apimtis su Iranu pastaruoju metu yra apie 7,5 mln. eurų, tačiau numatomas keturgubas augimas per artimiausius dvejus metus.

Šios misijos metu įmonėms bus padedama susipažinti su vis labiau augančiomis komercinėmis galimybėmis Irane iš arčiau. Dalyvavimas šioje misijoje labiausiai tinkamas įmonėms, kurios pirmą kartą planuoja patekti į Irano rinką. Ši misija skirta iš vidaus susipažinti su šalies rinka, užmegzti ryšius su potencialiais verslo. Turint galvoje besivystančią Irano ekonomiką, būtinas atitinkamas kruopštumas vertinant potencialias verslo galimybes prieš pradedant bet kokią verslo veiklą.

Pasiekus susitarimą dėl ilgalaikio ir visapusiško Irano branduolinio klausimo sprendimo, po daugelio ekonominės stagnacijos metų Iranas pasirengęs naujai ekonominei erai. Po sankcijų nutraukimo Iranas atsiveria užsienio investuotojams kaip nauja ir intriguojanti rinka. 2016 m. gruodžio 29 d. pasirašytas Lietuvos ir Irano tarpvyriausybinis susitarimas dėl ekonominio bendradarbiavimo, kuris įsigaliojo šių metų sausio 4 dieną.

Verslo misijos nauda:

  • Pirminis vizitas ir susitikimai, vykstantys šalies viduje, suteikia informacijos apie Irano rinką ir galimybes patekti į ją
  • Sektorinių verslas-verslas susitikimų renginys, organizuojamas Irano prekybos rūmų
  • Tinklaveika su verslininkais iš Belgijos, Graikijos, Vengrijos, Italijos ir Jungtinės Karalystės taip pat dalyvaujančiais misijoje
  • Jūsų įmonės aprašymas pateks į misijos brošiūrą, kuri bus išplatinta Irano įmonėms

 

Gegužės 15 d. 10:00 – 13:00 misijos dalyviai aplankys Irano prekybos rūmų (ICCIMA) organizuojamą sektorinių verslas-verslas susitikimų renginį Teherane.

Papildomų susitikimų su Irano įmonių atstovais galimybė pagal individualius poreikius derinami su misijos koordinatoriumi. Lietuvos inovacijų centras nedengia misijos dalyvių vizos gavimo, kelionės ir apgyvendinimo išlaidų. Paraiškos priimamos iki š. m. vasario 24 d.

Ši Europos įmonių misija yra EAGLE TWO projekto dalis, kuris finansuojamas Europos Sąjungos COSME programos (2014-2020).

 

Koordinatorius:

Dr. Mantas Vilys

+370 686 50156

m.vilys@lic.lt

Lietuvos inovacijų centras