Lietuvos įmonė komercionalizuos užsienio universitetų kuriamas technologijas

Bendradarbiavimas su dešimtim užsienio universitetų – pirmieji Europos įmonių tinklo (angl. Enterprise Europe Network – EEN) sugeneruoti rezultatai lietuviškai įmonei „Indeform“. Prieš pusantrų metų pradėjusi naudotis tinklo paslaugomis įmonė pasirinkta kaip komercinis partneris dviejuose tarptautiniuose mokslinių tyrimų projektuose, kur mokslininkų kuriamas technologijas siekiama taikyti praktiškai.

„Į Europos įmonių tinklą mes pasižiūrėjome kaip į galimybę susirasti tiek potencialių klientų, tiek potencialių partnerių, ir apskritai kaip į galimybę plėsti savo verslą“, – sako „Indeform“ direktorius Algirdas Noreika. Pasak jo, pats tinklas yra labai didelis, čia veikia daug stambių žaidėjų, todėl atsiveria plačios bendradarbiavimo galimybės.

„Vieną projektą pradėjome prieš pusantrų metų kartu su Bournemouth universitetu iš Jungtinės Karalystės. Jie ieškojo partnerio, kuris galėtų jų vykdomus mokslinius tyrimus vaizdo apdorojimo srityje pritaikyti praktiškai. Duomenų apdorojimas, analizė ir vizualizacija yra mūsų specifika, todėl puikiai tikome šiam darbui“, – pasakoja A. Noreika.

Antrasis projektas – kiek stambesnis. Bendradarbiaujama su 9 universitetais. „Du Anglijos, vienas Norvegijos, du Ispanijos universitetai, dar kelis universitetai iš kitų šalių – iš viso 9. Jie atlieka mokslinius tyrimus ir siekia žinių perdavimo tikslų. Mes esame tas komercinis partneris, kuris įgyvendins ir praktiškai pritaikys šių universitetų kuriamas technologijas“, – EEN sugeneruotais rezultatais džiaugiasi „Indeform“ vadovas.

EEN yra didžiausias vieno langelio principu Europoje veikiantis verslo paramos tinklas. Jis vienija beveik 600 organizacijų iš daugiau nei 60 šalių. Į tinklą susijungę organizacijos teikia paslaugas smulkiam ir vidutiniam verslui pasitelkdami duomenų bazes bei daugelio metų tarpusavio bendradarbiavimo patirtį. Tinkle veikiančios organizacijos teikia viešąsias NEMOKAMAS paslaugas, kurių tikslas – padėti įmonėms (ypač mažoms ir vidutinėms) plėtoti verslą išeinant į tarptautines rinkas. Tinklo konsultantai taip pat informuoja apie Europos Komisijos programas, iniciatyvas, reglamentus.