Lietuvos įmonė gamins antistresinius avalynės įdėklus pagal Danijos startuolio užsakymą

Viena iš medicinos ir protezavimo įmonės UAB „Medicinos centras“ veiklos sričių – ortopedijos techninių priemonių gamyba ir prekyba. Įmonė pagamina ir individualiai pritaiko ortopedijos technines priemones: rankų ir kojų protezus; rankų, kojų, stuburo plastikinius ir tekstilinius įtvarus, korsetus; avalynės įdėklus skirtus gydymui, reabilitacijai, sportui ir kasdieniniam naudojimui; kitus ortopedinius gaminius ir įvairias pagalbines priemones neįgaliems žmonėms.

„Protezų gamyboje naudojamos kokybiškos, nekenksmingos, saugios, specialiai protezavimui skirtos lengvos medžiagos, kurios yra gaminamos didžiausiose, daug patirties protezavimo srityse turinčiose Europos įmonėse – Otto Bock, Streifeneder, OSSUR. Profesionalūs, patyrę ortopedai-protezuotojai nuolat stažuojasi užsienyje, dalyvauja mokymuose, todėl galūnių protezų gamyboje naudojamos ir pritaikomos naujausios technologijos. Įmonėje pagaminti galūnių protezai vizualiai mažai kuo skiriasi nuo natūralių galūnių, todėl žmogui lengviau rūpintis savimi, integruotis ir pilnavertiškai gyventi visuomeninį gyvenimą“, – teigia įmonės vadovas Rokas Skrupskas.

Įmonė kreipėsi į Enterprise Europe Network, veikiantį Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, ieškodama naujų plėtros galimybių ir verslo partnerių užsienio šalyse. Enterprise Europe Network projekto vadovas Marijus Muralis pasakoja, kad išsiaiškinus įmonės poreikius, buvo nuspręsta paskelbti įmonės verslo pasiūlymą ir Enterprise Europe Network bendradarbiavimo partnerių paieškos duomenų bazėje, kuriuo susidomėjo Danijos startuolis „GroundSole“ kuriantis avalynės įdėklus su integruotu akupunktūriniu kamuoliuku. „Šių avalynės įdėklų paskirtis – padėti žmonėms atsipalaiduoti stresinėse situacijose, tokiose kaip egzaminai, pokalbiai dėl darbo“, – teigia Danijos startuolio įkūrėjos Nanna ir Lærke. Enterprise Europe Network partneriai padėjo organizuoti pirmą virtualų įmonių susitikimą ir susitarus dėl sąlygų įmonės nutarė bendradarbiauti. Danijos startuolis gavo pirmą produkcijos partiją ir jau pardavė pirmąsias prekes, todėl labai džiaugiasi bendradarbiavimo su Lietuvos įmone UAB „Medicinos centras“ pradžia ir planuoja didinti užsakymų skaičių.