Lietuvoje gaminamą aukščiausios kokybės šokoladą atranda vis daugiau užsienio šalių

„Galbūt visai nebūtina konstruoti raketos, kad pasiektumėte mėnulį, gal užtenka gabalėlio šokolado?“ – taip teigia Kauno rajone, Ilgakiemyje, įsikūrusios UAB „Choco Group“ atstovai. Įmonė – novatoriškas ir aistringas gamintojas, nuo 2011 metų kuriantis ir siūlantis aukščiausios kokybės šokoladą ir šokolado gaminius.

Visi produktai yra gaminami Lietuvoje, tik iš itin kruopščiai atrinktų ir aukščiausius kokybės standartus atitinkančių ingredientų, o unikalaus dizaino šokolado pakuotėse slepiasi išskirtiniai ir netradiciniai skoniai. Įmonės asortimente šiuo metu daugiau nei 75 gaminiai: šokolado plytelės iš juodojo, pieniško ar balto šokolado, šokoladai su įvairiais priedais, glazūra, kakaviniai glaistai ir įdarai kepinių, konditerijos gaminių ir ledų gamintojams. Maža to, įmonės produktų krepšelyje apstu ir ekologiškų, veganiškų, becukrių šokolado plytelių – tai leidžia pasiūlyti šokoladus net patiems įnoringiausiems šokolado gerbėjams.

UAB „Choco Group“ – prekės ženklo „MULATE“ savininkas. Šiuo vardu pavadinti šokoladai yra pripažinti ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje, o jų kokybė ne kartą įvertinta ir apdovanota aukso ir bronzos medaliais tarptautiniuose konkursuose. Tai išskirtinis šokoladas ne tik savo skoniu ir kokybe, bet ir dizainu.

„Konkurencija šokolado rinkoje – didelė. Šokoladas konkuruoja ne tik su šokoladu, bet ir su kitais saldumynais, tad itin svarbu rasti savo vietą bei atsirinkti, kas yra tavo klientas. Ir, žinoma, svarbu nesustoti, nuolat ieškoti naujų skonių, netradicinių formų ar dizaino sprendimų bei rinkai pasiūlyti naujus gaminius“, – pasakoja „Choco Group“ direktorius Vytautas Stankevičius.

Ir nors asortimento plėtra yra labai svarbu, tačiau lygiai taip svarbu ir pardavimai bei eksportas. Įmonė virš 40 procentų savo produkcijos eksportuoja į Suomiją, Švediją, Vengriją, Čekiją, Airiją, Jungtinę Karalystę, Saudo Arabiją, Taivaną, P. Korėją ir kt.

UAB „Choco Group“ ne tik pati aktyviai ieško verslo kontaktų: dalyvauja tarptautinėse parodose, projektuose ir renginiuose, bet ir naudojasi papildomomis tarptautinių ryšių mezgimo galimybėmis, kurias suteikia Kauno prekybos pramonės ir amatų rūmai bei juose veikiantis Enterprise Europe Network tinklas: konsultacijos, B2B renginiai, verslo partnerių paieška.

Dar 2020 metų pabaigoje UAB „Choco Group“ kreipėsi į tinklo atstovus ir užpildė anketą verslo partnerių paieškai užsienyje. Anketa buvo paskelbta bemaž 70 šalių jungiančioje EEN tinklo duomenų bazėje ir gana greitai sulaukė keleto susidomėjimų iš Prancūzijos, Danijos, Švedijos, Lenkijos, Vokietijos. Be to, įmonė dalyvavo ir EEN organizuojamuose maisto sektoriaus įmonėms skirtuose B2B renginiuose „Riga Food 2021“, „FoodeirEEN”.

Šiandien galime pasidžiaugti, kad kai kurie kontaktai, užmegzti EEN tinklo dėka, jau peraugo ir į artimesnį bendradarbiavimą: pirmą užsakymą lietuviško šokolado gaminiams jau pateikė lenkų kompanija, derybos dėl platinimo galimybių ir sąlygų taip pat pradėtos su vokiečiais.

Kaip sako UAB „Choco Group“ eksporto vadovė Indrė Barčiūtė: „Kelią į sėkmingus pardavimus užtikrino ne tik faktas, kad partneriams galime pasiūlyti itin platų aukščiausios kokybės šokolado gaminių asortimentą, iš kurio visuomet galima išsirinkti skonį, formą ar net dizainą atitinkantį produktą, bet ir tai, jog pandemijos realybėje tapome ne tik inovatyvūs, bet ir ženkliai greitesni – juk konkurentai nesnaudžia!“