Lietuvių priimto iššūkio rezultatas – sėkmingas ir inovatyvus produktas danams

Birželio mėnesio pradžioje Danijoje surengtas didžiulis svečių priėmimas ir „SEGEL“ krepšių kolekcijos pristatymas. Jo metu krepšiai sulaukė didžiulio susidomėjimo, o bemaž pusė kolekcijos buvo sėkmingai išparduota. Kyla klausimas kuo šis pristatymas Danijoje ypatingas ir išskirtinis mums? „SEGEL“ krepšiai, kurie išsiskiria inovatyvumu ir aukšta kokybe – gaminami Lietuvoje.

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai, kurių darbuotojas nuo 2015 m. priklauso Enterprise Europe Network tinkle veikiančiai tarptautinei tekstilės ir mados grupei, dar vasario mėnesį sulaukė kolegės iš Danijos laiško. Jos klientė dizainerė ieškojo partnerio Lietuvoje, galinčio pasiūti multifunkcinius, aktyviam gyvenimui mieste, pritaikytus krepšius. Įkvėpta  Šiaurės šalių paveldo, ilgamečių jūrininkystės ir žvejybos  tradicijų, dizainerė sukūrė „SEGEL“ krepšius, kurie atlaikytų pačius atšiauriausius vietos orus ir leistų apsaugoti nuo jų savo daiktus. Krepšiai yra pritaikyti judriajam judėjimui mieste (laisvalaikiui, apsipirkimui, keliavimui dviračiu), sutelkiant dėmesį į funkcionalumą, aukštą kokybę ir šiuolaikišką skandinavišką dizainą. „SEGEL“ – jaunas Danijos prekės ženklas, veikiantis ekologiškesnės ateities link. Juo siekiama skatinti tvarumą, „žalesnius“ įpročius.

Gauta užklausa ir gaminių eskizai iš Danijos buvo operatyviai išsiųsti keletui Lietuvos kompanijų, užsiimančių rankinių ir krepšių gamyba. Pirmiausia, įmonėms buvo pristatytas danų poreikis, o po to, bendradarbiavimu susidomėjusių kompanijų kontaktai, perduoti partneriui.

Po trumpų pasižvalgymų įmonių svetainėse, dizainerė iš Danijos pasirinko partnerystei UAB „Kriaučius“ – įmonę, užsiimančią galanterijos prekių (vyriškų ir moteriškų rankinių, kuprinių, kelioninių ir sportinių krepšių) gamyba pagal individualius užsakymus bei didmenine ir mažmeninė prekyba galanterijos gaminiais. Kompanija sėkmingai veikia nuo 2006 m., jos pagamintos produkcijos galime rasti įvairiose pasaulio šalyse, įskaitant Latviją, Estiją, Ukrainą, Baltarusiją, Rusiją, Angliją, Švediją, Jungtines Amerikos Valstijas ir net Jungtinius Arabų Emyratus! Enterprise Europe Network dėka, UAB „Kriaučiaus” papildė savo eksporto žemėlapį dar viena nauja rinka – jų pagaminti krepšiai sulaukė didžiulio susidomėjimo Danijoje.

Kaip pabrėžia įmonės marketingo vadovė Vaida Jociūtė “Mūsų paslaptis – nuoširdžiai tikėti tuo, ką darai”.

„Dirbti su danų dizainere įmonei buvo nemažas iššūkis. Visų pirma, gaminio idėja nebuvo tradicinė, visų antra, pirmą kartą teko gaminti iš išskirtinės, labai patvarios ir vandeniui ypač atsparios medžiagos, kuri įprastai naudojama laivyboje. Be to, labai ribojo laikas – užsakymo detalizavimui, atlikimui išsiuntimui turėjome vos kelias savaitės“,  – pasakoja p. V. Jociūtė.

Ilgiausiai užtruko medžiagų suderinimas, tinkamų priedų parinkimas ir atsiuntimas į Lietuvą. Kad viskas vyktų tikrai sklandžiai, abi pusės ne tik operatyviai komunikavo el. paštu ir telefonu, bet ir turėjo susitikimą. Danų dizainerė skyrė laiko vizitui į Lietuvą, susipažino su kompanija iš arčiau, apžiūrėjo gamybą. Per porą viešnagės dienų, ne tik buvo suderintos paskutinės gaminių detalės, bet ir pasiūti keli pavyzdžiai. Kadangi jie pilnai atitiko dizainerės poreikį ir viziją, čia pat buvo sutarta ir dėl pirmojo, gana solidaus užsakymo, kurį sudarė vieno komplekto kelių spalvų krepšiai.

Šiuo metu UAB „Kriaučius“ ruošiasi gaminti šių krepšių papildymą. Jei danų pardavimai nuosekliai augs, užsakymų bus dar tikrai ne vienas.

Sėkmingą danų ir lietuvių kompanijų partnerystę lėmė ne tik sklandus Enterprise Europe Network tinklo darbuotojų Danijoje ir Lietuvoje komunikavimas, bet ir atviras bei geranoriškas ryšys tarp įmonių: aiškus ir detalus poreikio išsakymas iš vienos pusės ir dėmesingumas, profesionalumas, lankstumas, ypatingas operatyvumas – iš kitos pusės.

„Tik kruopštus darbas ir atsakingas požiūris įgyvendinat pirmą užsakymą, atveria kelius į ilgalaikį bendradarbiavimą“, – teigia Kauno PPA rūmų Tarptautinių ryšių skyriaus vadybininkė Irma Taparauskienė.

Europos įmonių tinklas yra didžiausias Europoje, vieno langelio principu veikiantis, verslo paramos tinklas, kuris vienija beveik 600 organizacijų daugiau nei 50 šalių. Į tinklą susijungusios organizacijos teikia paslaugas smulkiam ir vidutiniam verslui pasitelkdamos duomenų bazes bei daugelio metų tarpusavio bendradarbiavimo patirtį. Tinkle veikiančios organizacijos teikia viešąsias nemokamas paslaugas, kurių tikslas – padėti įmonėms (ypatingai mažoms ir vidutinėms) plėtoti verslą, išeinant į tarptautines rinkas. Taip pat informuoti apie Europos Komisijos programas, iniciatyvas, reglamentus.