Lietuviška kosmetika užkariauja Azijos rinkas

Pomėgis domėtis sveika gyvensena bei analizuoti maisto produktų sudėties etiketes pastūmėjo verslininkę Indrę Urbanavičienę labiau gilintis ir į parduodamos kosmetikos etiketes, o supratus, kad dauguma atvejų siūlomos priemonės yra labai prastų sudėčių – sukurti savo prekės ženklo kosmetikos liniją „Driu Beauty“.

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų narys, MB Driu Beauty, teigia, jog kosmetika pirmiausiai turi būti naudinga, o gražios reklamos dažniausiai yra tik marketinginis triukas, nieko bendra neturintis su produkto efektyvumu. Pati būdama maksimalistė ir perfekcionistė iš prigimties, savo kuriamai kosmetikai Indrė Urbanavičienė naudoja tik moksliniais tyrimais patvirtintas sudedamąsias dalis. Indrė teigia, jog MB „Driu Beauty“ kuriama kosmetika savo unikalumu dažnai aplenkia rinkos tendencijas, madas ir poreikius, todėl ir atsirado poreikis įmonės kuriamus produktus pristatyti ir užsienio rinkose. Indrė sako, jog sudėtingiausia pristatant naują produktą – įkalbėti žmogų pabandyti, o kai jau jis pabando, nieko nebereikia daryti – pirkėjas pats supranta produkto vertę.

2016 metais pradėto gaminti lietuviško kosmetikos prekės ženklo inovatyvumas atvėrė įmonei galimybę prisijungti prie Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose veikiančio projekto „Eksporto rinkų plėtra dalyvaujant tarptautiniuose renginiuose užsienyje“. Įmonė gavo finansavimą išvykti ir su stendu Lietuvą atstovauti tarptautinėje parodoje „Eco Life Scandinavia“ Švedijoje, didžiausioje pasaulinėje kosmetikos parodoje „Cosmoprof“ Italijoje, kur įmonė gavo pasaulinį „Cosmotrend“ apdovanojimą už savo sukurtą produktą, ir Dubajuje vykusioje parodoje „Beauty World Middle East“. Dalyvavimo šiose parodose dėka, įmonė surado naujus partnerius Danijoje, Taivane, Honkonge ir, nors 2020 metais beveik visos kosmetikos parodos buvo atšauktos arba perkeltos į virtualią erdvę, tai nesutrukdė tęsti komunikacijos su anksčiau parodų metu užmegztais kontaktais. Neseniai pasirašyta sutartis su Izraelio įmone dėl „Driu Beauty“ prekės ženklo atstovavimo Indijoje ir Honkonge.

Įmonės savininkė teigia, jog pradedant dirbti su tolimais kraštais dažnai tenka susidurti ne tik su kultūriniais skirtumais bei kartais nesuprantamais ar net pertekliniais reikalavimais, tačiau ir su skirtinga dokumentacija, nežinomybe dėl naujo partnerio patikimumo ir t.t. Tiesa, Indrė džiaugiasi, jog Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų darbuotojų ir rūmuose veikiančio Enterprise Europe Network tinklo, jungiančio daugiau nei 70 šalių, dėka išsiaiškino, jog vienas iš galimų partnerių Egipte, su kuriuo susipažino parodos Dubajuje metu ir matė perspektyvų pradėti bendradarbiavimą, yra visgi neegzistuojanti įmonė. Į rūmus taip pat teko kreiptis dėl Laisvos prekybos pažymėjimo (Free sale certificate) bei kitų dokumentų, reikalingų dirbant su trečiosiomis šalimis (Indija, Izraelis ir kt.), autentiškumo tvirtinimo. Taip pat rūmų darbuotojai padėjo įmonei parengti projekto „Inoconnect“ paraišką, kuri atvėrė galimybę su finansavimu dalyvauti tarptautiniuose verslo kontaktų renginiuose ir susitikti su inovatoriais ir tyrėjais iš viso pasaulio, dirbančiais su inovatyvių odos priežiūros priemonių kūrimu bei vystymu.

Prekės ženklo „Driu Beauty“ kūrėja Indrė Urbanavičienė džiaugiasi atradusi ir prisijungusi prie gausios Kauno PPA rūmų bendruomenės: „Savo naryste esame patenkinti, dėl laiko trūkumo ir nedidelio kolektyvo neturime galimybės visada išnaudoti rūmų siūlomų galimybių. Tačiau, kiek įmanoma, pasinaudojame, kai reikia – kreipiamės prašydami padėti, ir smagu, kad visada sulaukiame palaikymo, patarimo ir pagalbos. Tikiuosi, kad ateityje siūlysite naujų galimybių ir projektų, kurių pagalba galėsime plėstis ir augti toliau.“