„Kyivo klubo“ partnerių rūmų susitikimas Vilniuje

Birželio 18 – 19 d. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai kartu su partneriais – Kyivo prekybos ir pramonės rūmais organizavo „Kyivo klubo“ partnerių susitikimą  (Kyiv Club Summit) Vilniuje.

Susitikime Vilniuje gyvai dalyvavo atstovai iš šių partnerių rūmų, dalis partnerių taip pat priklauso ir Enterprise Europe Network tinklui:

  • Kyivo prekybos ir pramonės rūmai | Ukraina – EEN partneris Ukrainoje Ukrainian CCI;
  • Krokuvos prekybos ir pramonės rūmai | Lenkija – EEN partneris Lenkijoje IPH Krakow;
  • Kroatijos ekonomikos rūmai – Zagrebo rūmai | Kroatija – EEN partneris Kroatijoje HGK Croatia;
  • Leipcigo prekybos ir pramonės rūmai | Vokietija – EEN partneris Vokietijoje Leipcig IHK;
  • Bratislavos prekybos rūmai | Slovakija – EEN partneris Slovakijoje SOPK – Slovenskaobchodna a priemyselnakomora;
  • Dubajaus prekybos ir pramonės rūmai | UAE, atstovybė Baku, Azerbaidžane.

Renginyje taip pat dalyvavo Ukrainos ambasados ir Kroatijos ambasados Lietuvoje atstovai.

Tarptautinė organizacija „Kyiv Club of Partner Chambers“ (Kyivo klubas) oficialiai įregistruota 2020 m. Kyivo klubo steigėjų sąraše – Ukrainos, Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Slovakijos, Slovėnijos, Vengrijos, Kroatijos, Jungtinių Arabų Emyratų, Sakartvelo, Austrijos bei kitų valstybių prekybos ir pramonės rūmų, vienijančių šimtus tūkstančių įmonių, atstovai. Šiuo metu Klubo veikloje dalyvauja 20 partnerių Rūmų, su kuriais plačiau susipažinti galite čia: 2024-06-18-KYIV-CLUB-Networking-pitch.pdf (cci.lt)

Pagrindinis „Kyivo klubo“ tikslas – sutelkti tarptautinę prekybos ir pramonės rūmų lyderių bendruomenę, kuri skatintų tarptautinį įvairiose pasaulio valstybėse veikiančių verslo organizacijų plėtrą, stiprintų bendradarbiavimą ir padėtų gerinti verslo sąlygas tarptautiniu mastu.

„Kyivo klubo“ nariai drauge populiarina tarptautinį prekybos ir pramonės rūmų tinklą, teikia pagalbą klubo nariams, dalijasi patirtimi, verslo, švietimo srityse, bendradarbiauja pritraukiant investicijas į mažiau išsivysčiusius regionus, remia bendruomenines iniciatyvas, dalinasi kompetencijomis ir žiniomis IT saugumo ir skaitmeninės ekonomikos srityse, padeda verslui užmegzti naudingus kontaktus.

Partnerių susitikimo Vilniuje programoje buvo numatyti vizitai į Užsienio reikalų ministeriją, kur svečiai susitiko su viceministru Simonu Šatūnu ir LR Seimą. Susitikime Seime dalyvavo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis, Seimo Pirmininko pavaduotojas Jonas Jarutis ir parlamentarė Rimantė Šalaševičiūtė. Anot parlamentaro Ž. Pavilionio, Lietuva savo numatomo pirmininkavimo ES laikotarpiu – 2027 m., sieks politikos Ukrainos atžvilgiu persilaužimo. Toks persilaužimas, anot jo, jau 2029 m. leistų Ukrainai tapti ES dalimi.

Užsienio partneriams didžiulį įspūdį paliko apsilankymas Vilniaus universiteto Fizinių ir technologijos mokslų centre. FTMC direktorius prof. habil. dr. Gintaras Valušis svečiams pristatė Centro veiklą ir jo mokslininkų vykdomus aktualius tyrimus puslaidininkių ir kitose srityse. Po to sekė ekskursija po kelias FTMC laboratorijas: parodyta Mikrobangų beaidė kamera, pristatytas molekulinių pluoštelių epitaksijos įrenginys, papasakota apie peršviečiančio elektroninio mikroskopo galimybes bei aplankyta Greitintuvo masių spektrometrijos laboratorija.

„Aplankyti FTMC mus paskatino tai, kad čia vystomos naujausios technologijos, vyksta įvairūs mokslinių tyrimų ir eksperimentinės veiklos užsakymai iš verslo pusės. „Kyjivo klubo“ partneriai čia gautą informaciją perteiks savo šalių kompanijoms, kurios gali atrasti galimybių atlikti mokslinius tyrimus FTMC ir kartu pradėti bendradarbiauti su inovatyviomis Lietuvos kompanijomis, startuoliais bei pasaulyje žinomomis įmonėmis, tokiomis kaip Lietuvos lazerių kompanijos ir kitos“, – sako Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai generalinis direktorius Almantas Danilevičius.

Birželio 18 d. taip pat organizuotas tinklaveiklos renginys su VPPAR nariais ir kitomis Lietuvos verslo įmonėmis. Dalyviai džiaugėsi galimybe tiesiogiai pabendrauti su įvairių šalių Rūmų ir verslo atstovais ir aptarti potencialias bendradarbiavimo galimybes.

„Renginys buvo labai sėkmingas ir man paliko puikų įspūdį. Jau renginio metu aptarėme bendradarbiavimo galimybes su Leipzigo prekybos ir pramonės rūmais. Esame labai optimistiški dėl ateities bendradarbiavimo,”- po renginio sakė UAB Litbed Bedding Company, gaminančios čiužinius, lovas ir miego produktus, direktorius Holger Klute.

„Susitikimas buvo suorganizuotas įspūdingai. Šventinės vakarienės metu, ne tik galėjau suvokti, kokio stiprumo ryšiai sieja Vilniaus, Krokuvos ir Kyivo prekybos ir pramonės amatų rūmus, bet ir susipažinti su atstovais iš Leipcigo, Jungtinių Arabų Emyratų, Slovakijos bei Vokietijos. Galimybė pristatyti savo verslą ne tik Vilniaus bendruomenei bet ir užsienio svečiams, apsikeisti kontaktais – tai buvo daug daugiau nei galima buvo tikėtis iš šios ypatingos vakarienės”- po renginio įspūdžiais dalinosi Žirafa rūke, MB direktorė Jurgita Gelgotienė.

Renginio dalyvių prisistatymus galite rasti nuorodoje: https://www.cci.lt/wp-content/uploads/2023/12/2024-06-18-KYIV-CLUB-Networking-pitch.pdf.