Kviečiame Lietuvos įmones aukoti energijos įrangą Ukrainai

Nuo Rusijos karo Ukrainoje pradžios, Europos Komisija remia Ukrainą įvairiomis priemonėmis (plačiau apie jau įgyvendinamas priemones ES solidarumas su Ukraina https://eu-solidarity-ukraine.ec.europa.eu/index_lt )

Pastarosios bepiločių orlaivių atakos buvo nukreiptos į infrastruktūrą ir sunaikino daugiau nei pusę šalies energetikos objektų. Labai svarbu padėti Ukrainos MVĮ ir namų ūkiams greitai gauti energijos, atsižvelgiant į žiemos temperatūrą, kuri gali nukristi iki –20 °C.

Ukrainos energetikos ministerija įvardija reikalingiausias priemones:  

· Galios transformatoriai ir generatoriai; šildytuvai; kuras ir alyva; automobiliai remonto brigadoms; įrankiai. 

· Elektros įranga: izoliatoriai, kabeliai, laidai, kabelių jungtys, kabelių movos, skyrikliai, izoliaciniai vožtuvai, traversai, suvirinimo aparatai, vakuuminiai ir oro jungikliai, mikrovaldikliai. 

· Skysčiai: kuras ir alyva, transformatorių/variklių alyvos, chemikalai. 

· Dujos: slėgio reguliatorius, vamzdžiai dujų ir vandens transportavimui, plazminiai pjaustytuvai. 

· Kita: slėgio remonto įranga, gumos gaminiai, remonto brigadų sunkvežimiai, centralizuoto šildymo sistemų įranga.

Aukojamų priemonių transportavimas iš ES šalių i Ukrainą nuo durų iki durų yra nemokamas. Transportavimo procesą organizuoja Vienoje įsikūręs Energijos bendrijos sekretoriatas (https://www.energy-community.org/).

Procesas: 

Aukojanti įrangą ir kitas išvardintas sąraše priemones įmonė turi užpildyti prisegtą prekių bei pakuočių sąrašą ir išsiųsti Energy Community Secretariat’s Ukraine Support Task Force el. paštu: UkraineEmergencySupport@energy-community.org

Energijos bendrijos sekretoriato atstovai gavę Jūsų pateiktą sąrašą susisieks su Jumis tiesiogiai dėl transportavimo.

Iškilus klausimams, maloniai prašome susisiekti su Enterprise Europe Network atstovais Lietuvoje: https://eenlietuva.eu/kontaktai/