Kretingos įmonės PET technologijos nuo šiol pristatomos Portugalijoje

UAB „Terekas“ Kretingoje gaminanti ir į 26 pasaulio šalis plastiko (PET) tarą ir universalias PET pūtimo mašinas „FlexBlow“ eksportuojanti įmonė. Bendrovė – Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų narys, prisijungęs prie verslo bendruomenės nuo 2004 metų.

UAB „Terekas“ siūlo pūtimo formas įvairaus plastiko buteliams: PET, PE, PP, HDPE, LDPE ir kt. bei gamina formas linijinėms ir beveik visų gamintojų rotorinėms mašinoms, ekstruderiams. Skirtingos pūtimo formos čia išgaunamos įmonės sukurtomis „FlexBlow“ PET taros formavimo mašinomis, kurios pasižymi išskirtiniu universalumu bei itin greitu butelio formato, kakliuko išmatavimų pakeitimu. Įmonė, sėkmingai veikianti jau virš 25 metų, viena iš savo sėkmės formulių laiko rinkos poreikių išsigryninimą, nuolatinę naujų inovatyvių sprendimų paiešką.

Ieškant naujų partnerių, PET taros arba inovatyvių „FlexBlow“ pūtimo mašinų platintojų atstovų įmonė kreipėsi į rūmus, kurie pristatė Enterprise Europe Network galimybes bei naudą. Įmonė prisijungė prie šio tinklo ir tarptautinėje duomenų bazėje pateikė savo įmonės profilį.

Įmonę pastebėjo ir ja susidomėjo Portugalijos pramonės įmonė „Symbioplas Serviços de Engenharia“. Abiejų šalių atstovai Enterprise Europe Network pagalba pasikeitė kontaktais ir Portugalijos įmonės atstovas 2020 m. vasarį atvyko į Lietuvos įmonę, kur dalyvavo savaitę trukusiuose techniniuose darbo su „FlexBlow“ mašinomis apmokymuose. Vėliau mokymai persikėlė į Portugaliją. Buvo tikrinamos bei tobulinamos Lietuvoje įgytos Portugalijos įmonės atstovo žinios.

Sėkmingai jas pritaikius, vasario pabaigoje buvo pasirašyta komercinio atstovavimo ir bendradarbiavimo sutartis. UAB „Terekas“ eksporto vadovo Aido Vizgaudo teigimu, įmonei atsivėrė plėtros naujoje rinkoje galimybė. Ateityje tikimasi prekės ženklo žinomumo ir pardavimų augimo.