KLAIPĖDOJE AŠTUNTĄ KARTĄ SUSIBŪRĖ EKSPORTO IR INOVACIJŲ SRITIES LYDERIAI

KLAIPĖDOJE AŠTUNTĄ KARTĄ SUSIBŪRĖ EKSPORTO IR INOVACIJŲ SRITIES LYDERIAIBirželio 1–3 d. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai bei juose veikiantis Europos įmonių tinklas aštuntą kartą Klaipėdoje surengė tarptautinį renginį „Verslas. Golfas. Džiazas 2017″. Šiomis dienomis vyko verslo konferencija „Eksporto inovacijos“ ir tarptautinė verslo kontaktų mugė bei golfo turnyras dėl „Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų taurės 2017“, visą savaitgalį miestas gyveno džiazo ritmu.

 Konferencijos dalyvius pasveikino ir verslo bei inovacijų skatinimo iniciatyvas aptarė Lietuvos Respublikos ūkio viceministrė Lina Sabaitienė. Ji pabrėžė klasterizacijos ir vertės grandinės kūrimo svarbą Lietuvos ir visos Europos verslo kontekste.

Renginyje dalyviai diskutavo apie Lietuvos gamintojų ir paslaugų teikėjų konkurencinius pranašumus, sėkmingą investicijų pritraukimą, eksporto inovacijas ir galimybes. Buvo pristatytos verslo sėkmės istorijos: apie technologijų inovacijas ir pasaulinį pripažinimą pasidalijo UAB „Terekas“ eksporto vadovas Gintautas Maksvytis, o kas lemia tarptautinio verslo sėkmę regione, pasakojo Darius Stankus, Tauragės industrinio parko verslo plėtros direktorius. Jo teigimu, išsikėlus sau ambicingus tikslus, įmanoma pritraukti milijonines investicijas, sukurti šimtus darbo vietų ir sėkmingai konkuruoti tarptautinėje rinkoje.

DNB banko vyriausioji analitikė Indrė Genytė-Pikčienė įsitikinusi, kad Lietuvai reikia naujo konkurencinio modelio, siekiant išlikti tarptautinėje arenoje: „Pastarųjų metų makroekonomikos rodikliai kelia rimtą susirūpinimą. Lietuva, tarsi tįstantis paauglys, baigia išaugti iki šiol galiojusį pigia darbo jėga grįstą ekonomikos vystymosi modelį. Darbo rinkos išsiderinimas ir nuolatinis darbuotojų trūkumas jau kurį laiką verčia darbdavius stipriai kelti atlyginimus. Tad pigios darbo jėgos etiketę galime pamiršti – šiuo aspektu konkuruoti vis sunkiau. Lietuvai pribrendo metas pasirūpinti nauju konkurencingumo apdaru – rasti naują modelį, kuris padėtų išlikti patraukliu žaidėju tarptautinėje arenoje.“ Pasak UAB „Eksporto partneriai“ vadovo Roko Bekerio, eksportas pasiekiamas ne tik didiesiems rinkos dalyviams ar gamintojams. Jo nuomone, kokybė, lankstumas ir darbštumas yra pagrindinės lietuvių savybės, kurias būtina puoselėti kartu su kūrybiškumu ir verslumu, nes tai yra pagrindiniai sėkmės kriterijai pasaulinėse rinkose: „Eksportas – pati patikimiausia priemonė rizikai diversifikuoti ir augti globaliame pasaulyje.“ Advokatų kontoros „Averus“ partnerė Regina Derkintytė-Kaupienė atkreipė dėmesį, kad užsienio tiekėjai, besižvalgantys į Lietuvos rinką, visų pirma domisi mūsų šalies teisine bei mokestine aplinka, intelektinės nuosavybės apsauga, teisine sistema, ginčų nagrinėjimo trukme ir panašiais klausimais. Tokia teisinė žvalgyba yra įprasta praktika užsienio investuotojams ir jos nereikėtų pamiršti.

VšĮ Lietuvos inovacijų centro direktorius Mantas Vilys apibendrindamas konferencijos kertinius aspektus patarė verslo atstovams pasidomėti ir išnaudoti naujas eksporto galimybes, pateikė sėkmingų įmonių pavyzdžių ir pristatė Europos įmonių tinklo teikiamas paslaugas.

  Kaip ir kasmet buvo surengti individualūs verslo susitikimai su atvykstančiomis užsienio įmonėmis. Juose norą dalyvauti pareiškė Vakarų Lietuvos bei kitų šalies regionų (Plungės, Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir kt.) bendrovės. Kontaktų mugės metu įvyko daugiau kaip 40 individualių susitikimų, kurių metu buvo užmegzti naudingi verslo ryšiai. Itin didelio susidomėjimo jau sulaukė Vengrijos, Belgijos, Ukrainos ir Kanados šalių atstovai.

Gegužės 27 d. (šeštadienį) golfo klube „National golf resort“ įvyko septintasis įskaitinis turnyras Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų taurei laimėti. Turnyre dalyvavo 83 žaidėjai, pereinamoji taurė „Auksinė nugalėtojo pirštinė“ šiais metais atiteko vilniečiui Mindaugui Markevičiui. Specialus prizas įteiktas jauniausiai turnyro žaidėjai – Gilei Bitei Starkutei, surinkusiai daugiausiai taškų.

Verslas.Golfas.Džiazas.2017: tik skaičiai

  • Verslo renginiuose dalyvavo 72 dalyviai iš Lietuvos, Vengrijos, Ukrainos, Kanados, Švedijos, Belgijos;
  • Įvyko 42 individualūs susitikimai tarp 5 užsienio ir 19 Lietuvos įmonių;
  • 83 golfo žaidėjai iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Belgijos ir Švedijos varžėsi tarptautiniame golfo turnyre dėl Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų taurės 2017.

NUOTRAUKŲ GALERIJA

LEKTORIŲ PRISTATYMAI