Kelionė į pasaulines rinkas prasideda tinklaveikos renginiuose

Lietuvos lazerių technologijos ir industrija žinomi kaip tarptautiniu mastu itin sėkmingas ir aukštą pridėtinę vertę sukuriantis ekonomikos sektorius. Tačiau tam, kad pasiektų tokį rezultatą, sektoriaus atstovai turėjo įdėti nemenką įdirbį ieškant tarptautinių partnerių, galimybių prasimušti į užsienio rinkas ir sėkmingai konkuruoti su kur kas didesnių bei technologiškai pažangesnių valstybių produkcija. Čia jie išnaudojo tarptautinių renginių, parodų bei verslo verslui susitikimų teikiamas galimybes.

Pasinaudodami priemonės „InoConnect“ teikiama finansine parama Fizikos instituto mokslo ir technologijų parko (FIMTP) atstovai vyko į Berlyno XV BIONNALE renginį, kur kartu su tarptautiniais partneriais derino potencialaus bendradarbiavimo galimybes. Nors potencialios partnerystės užuomazgos prasidėjo anksčiau, tarptautinis renginys pasitarnavo kaip puiki susitikimo ir derybų platforma. Ilgainiui susitikimai ir derybos išvirto į bendrą tarptautinį projektą LASER-GO GLOBAL, kuriam vadovauja Lietuvos lazerinių ir inžinerinių technologijų klasteris (LITEK™).

Projekto metu bus žvalgomos tikslinės eksporto rinkos Australijoje, Japonijoje, JAV, Pietų Korėjoje, Malaizijoje, Izraelyje, Kanadoje, renkama Europos įmonėms aktuali informacija apie šių rinkų poreikius, kuriami nauji verslo ryšiai, dalinamasi įėjimo į naujas rinkas patirtimi, steigiamos įmonių atstovybės, pristatomi Europos įmonių produktai ir realizuojami verslo pasiūlymai. Tikimasi, kad šio projekto naudą pajus mažiausiai 240 įmonių ir ateityje inovatyvių produktų eksportas į šias tikslines rinkas išaugs 20 proc., o į klasterių įmones bus pritraukta apie 20 milijonų eurų investicijų moksliniams tyrimams vystyti.

„Tarptautiniuose renginiuose turime galimybę susitiksi su potencialiais klientais ir partneriais, sužinoti naujausias mūsų srities tendencijas, užmegzti naujus ryšius ir netgi pasisemti idėjų, ką ir kaip kurti toliau. Tiesa, kai kurie renginiai yra ganėtinai brangūs, vien bilietas patekti į juos kartais gali kainuoti daugiau nei 1000 eurų, todėl be struktūrinių fondų pagalbos kartais būtų itin sudėtinga dalyvauti prestižiniuose renginiuose“, – sako FIMTP direktorius Julius Paužolis.

Priemonė „InoConnect“ skirta tarptautinei partnerystei ir tinklaveikai per Europos įmonių tinklą (angl. Enterprise Europe Network – EEN) skatinti. Ją gali naudotis tiek verslo įmonės, tiek mokslo ir technologijų parkai ir (arba) klasterių koordinatoriai. Iškilus papildomiems klausimams, EEN atstovai Lietuvoje – Lietuvos inovacijų centras – gali suteikti nemokamas konsultacijas dėl dalyvavimo tarptautiniuose renginiuose, suorganizuoti verslo misijas ir verslo verslui (B2B) susitikimus su potencialiais partneriais užsienyje.

 

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras.