JK įmonė platina Lietuvos startuolio sintetintas naujoviškas biologiškai aktyvias medžiagas

Jungtinės Karalystės įmonė „Key Organics“ yra specializuota chemijos paslaugų įmonė, turinti daugiau nei 30 metų patirties teikiant aukštos kokybės tarpinius produktus, atrankos junginius, fragmentus, katalizatorius ir ligandus tarptautiniams klientams iš farmacijos, agrochemijos, naftos chemijos ir medžiagų pramonės bei akademinių tyrimų sričių. Bendrovė norėjo rasti naujų, novatoriškų cheminių medžiagų kūrėjų ir išplėsti savo naujų junginių pasiūlymų spektrą. Enterprise Europe Network patarėjas iš „GWE Business West Ltd.“ organizacijos pasiūlė parengti technologijos užklausos profilį ir paskelbti jį Enterprise Europe Network bendradarbiavimo partnerių paieškos duomenų bazėje. Šį skelbimą netrukus pastebėjo VšĮ Lietuvos Inovacijų Centre dirbantis Enterprise Europe Network specialistas ir gerai pažinodamas įmonę „SynHet“ informavo ją apie šią galimybę. Įmonei susidomėjus šiuo pasiūlymu, Lietuvos inovacijų centro konsultantas susisiekė su partneriais Jungtinėje Karalystėje ir supažindino įmones tolimesniam bendradarbiavimui.

„SynHet“ yra moksliniais tyrimais pagrįsta įmonė, įkurta Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininko Liudo Šlepiko. Įmonė kuria ir gamina naujoviškus cheminius junginius, apimančius kombinatorinius statybinius blokus, atrankos junginius, heterociklines organines medžiagas. „SynHet“ tiekia produkciją visame pasaulyje esančioms farmacijos, agrochemijos pramonės įmonėms ir mokslinių tyrimų institutams.

Po diskusijų ir derybų įmonės nutarė bendradarbiauti – Jungtinės Karalystės įmonė „Key Organics“ įtraukė Lietuvos įmonės produkciją į parduodamų prekių katalogą ir užsiima šių produktų reklama bei pardavimais savo gyvybės mokslų sektoriaus klientams visame pasaulyje. Nors bendradarbiavimas prasidėjo visai nesenai, JK įmonė tikisi, kad lietuvių kuriami produktai padės padidinti įmonės apyvartą ir užimamos rinkos dalį, kurs didesnę pridėtinę vertę dėl asortimento išplėtimo naujais produktais, sustiprins įmonės pozicijas vietinėje rinkoje ir padės išplėsti pardavimus naujose rinkose.

„SynHet“ direktorius L. Šlepikas sako: „Enterprise Europe Network padeda operatyviai surasti patikimų, aukšto lygio verslo partnerių. Bendradarbiavimas su pasaulinio lygio įmone „Key Organics“ leis išplėsti mūsų produkciją naudojančių įmonių skaičių ir padės dar labiau sustiprinti savo poziciją rinkoje.“