Japonijos rinka domisi įvairių sektorių Lietuvos įmonės

Š.m. vasario 14 d. Europos įmonių tinklo (angl. Enterprise Europe Network) partneriai – Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai bei ES-Japonijos pramoninio bendradarbiavimo centras (angl. EU-Japan Centre for Industrial Cooperation) organizavo nemokamą seminarą verslui apie Japoniją.

Seminare dalyvavo Japonijos ambasadoriaus J. E. Toyoei Shigeeda žmona p. Michiko Shigeeda ir Japonijos ambasadoriaus pavaduotojas p. Masaru Aniya, buvo aptartos ir tolimesnės bendradarbiavimo iniciatyvos. Seminaras sulaukė Lietuvos mažų ir vidutinių įmonių, kurios eksportuoja prekes ar paslaugas bei ketina žengti į Japonijos rinką, susidomėjimo – dalyvavo 24 įvairių sektorių įmonių ir organizacijų atstovai.

Seminaro metu buvo pristatytas Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose veikiantis Enterprise Europe Network ir teikiamos nemokamos verslo partnerių paieškos Japonijos rinkoje galimybės, VšĮ „Versli Lietuva“ Eksporto departamento projektų vadovas Martynas Prievelis pristatė Lietuvos ir Japonijos užsienio prekybos apžvalgą, Europos Komisijos įsteigto ES-Japonijos pramoninio bendradarbiavimo centro veiklą ir paramos priemones Europos Sąjungos įmonėms, ketinančioms vykdyti veiklą Japonijoje, pristatė EU-Japan Centre for Industrial Cooperation atstovė Eiviltė Kandratavičiūtė.

Japonijos rinkos ekspertė Anna Kalmi supažindino renginio dalyvius su pagrindinėmis temomis, kurios gali padėti tinkamai pasiruošti ir sėkmingai plėtoti bendradarbiavimą su Japonijos verslininkais – Japonijos kultūriniai, etiketo ir verslo aspektai, komunikacija su Japonijos verslininkais, pasiruošimas įmonės vizitui į Japoniją, pirmas potencialių verslo partnerių susitikimas, įmonės pristatymas, bendravimas su potencialiais partneriais po susitikimo.

Seminaro dalyviai turėjo klausimų pranešėjams dėl bendravimo subtilybių su Japonijos verslininkais, galimybių dalyvauti ES-Japonijos pramoninio bendradarbiavimo centro programose bei teigė, kad seminaras buvo naudingas dėl praktinių patarimų.

Pranešimai:

VšĮ „Versli Lietuva“ Eksporto departamento projektų vadovas Martynas Prievelis

Lithuanian-JAPANESE bilateral trade overview

 

EU-Japan Centre for Industrial Cooperation atstovė Eiviltė Kandratavičiūtė

The EU-Japan Centre presents Support Activities funded by the European Commission

 

Japonijos rinkos ekspertė Anna Kalmi

Japan business seminar