Įvyko TORINO FASHION MATCH 2020 – virtualus verslo kontaktų renginys tekstilės, mados ir dizaino sektoriui

Spalio 5-8 d. Enterprise Europe Network partneriai Italijoje organizavo tarptautinį, virtualų verslo kontaktų renginį, skirtą tekstilės, mados ir dizaino sektoriams. TORINO FASHION MATCH – jau penktus metus Turino (Italija) mados savaitės metu sėkmingai organizuojamas renginys, inicijuotas Enterprise Europe Network tarptautinės tekstilės ir mados sektoriaus grupės. Dėl COVID-19 grėsmės šiemet renginys buvo perkeltas į virtualią erdvę ir pritraukė virš  500 dalyvių iš  43 pasaulio šalių.

Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai buvo renginio partneriai. Iš Lietuvos dalyvavo 38 tekstilės ir mados sektoriaus atstovai: mados dizaineriai/stilistai, drabužių ir madingų aksesuarų prekių ženklų kūrėjai, tekstilės ir aksesuarų gamybos įmonės. Įmonės teigiamai įvertino naują – virtualų – tarptautinių b2b renginių formatą, kuris leidžia nekeliaujant pasiekti potencialius partnerius  įvairiose užsienio šalyse.

„Turėjome tris virtualius susitikimus, iš jų du su potencialiais klientais ir vieną su potencialiu tiekėju. Apsikeitėme kontaktais ir pasiūlymais. Kaip sėkmingai pavyks užmegzti ilgalaikius santykius šiuo metu dar sunku pasakyti, ateitis parodys“, – po renginio sakė UAB Dropus direktorius Darius Lašas.

UAB Rožė plėtros vadovei Dainai Bagdonienei nuotoliniai susitikimai buvo nauja patirtis. Užsiregistravusi dalyvauti įmonė nemažai konsultavosi su Vilniaus PPAR kaip veikia virtuali b2match platforma. „Renginio metu suradome 3 reikalingus kontaktus ir toliau tęsiame susirašinėjimą su jais. Dėkojame rūmams už pagalbą. Ateityje mielai dalyvausime ir kituose panašiuose renginiuose, kur tikimės susirasti potencialių klientų ir naujų galimybių verslui“, – patirtimi dalinosi D. Bagdonienė.

AB Vilkma virtualiuose tekstilės sektoriaus renginiuose dalyvauja jau ne pirmą kartą. Pasak pirkimų ir logistikos vadovo Mindaugo Sirgėdo „virtualūs renginiai – puiki galimybė mums surasti naujų klientų ir tiekėjų. Šį kartą turėjome daugiau laikohttp://www.avinfi.com/ pasiruošti, atsirinkti ir iš anksto komunikuoti su aktualiomis įmonėmis. Tikimės, kad užmegzti kontaktai ilgalaikėje perspektyvoje  bus naudingi“.

Verslininkas Andrius Vegys, prekės ženklo AVINFI, teikiančio tiesioginės spaudos ant audinių paslaugą, savininkas, jau keletą metų aktyviai dalyvaujantis tokio tipo renginiuose, teigia, jog tarptautiniai verslo kontaktų renginiai yra labai naudingi jaunam pradedančiajam verslui, nes suteikia puikią galimybę naudojant tik laiko kaštus susipažinti su naujais potencialiais klientais: „Tokiuose B2B susitikimuose mes sutikome ne vieną ilgalaikį partnerį ir sėkmingai tęsiame partnerystę. Ypač mums patinka video susitikimai, nes niekur nevykstant iš savo ofiso mes galime susipažinti su dešimtimis naujų partnerių per vieną savaitę.“

UAB KELEMANA direktorius, dr. Kęstutis Lekeckas pasidžiaugė, kad „Virtualus verslo kontaktų renginys – labai patogus kontaktų užmezgimo įrankis. Pavyko užmegzti kontaktų, kurie, tikiuosi, peraugs į vaisingą bendradarbiavimą. Pavyko rasti medžiagų tiekėjų, įdomių gamintojų ir prekinių ženklų, kurių produkcija tikimės papildyti savo parduotuvės asortimentą. Įdomu tai, kad su keletu prekinių ženklų jau esam bandę užmegzti kontaktą, tačiau viskas ėjosi labai vangiai, o šios parodos kontekste, pavyko labai produktyviai pabendrauti – tikriausiai atsiranda daugiau pasitikėjimo vieni kitais. Taip pat pavyko atrasti naudingą kontaktą tam pačiam Kaune – naujos produkcijos specializuoto skalbimo paslaugomis naudojomės Vilniuje, o pasirodo, vos už kelių kvartalų yra įmonė, teikianti dar platesnį paslaugų spektrą“.

TORINO FASHION MATCH metu dalyviai taip pat turėjo galimybę nuotoliniu būdu klausytis įvairių seminarų bei stebėti mados pristatymus. Džiaugiamės, kad organizatoriai į TORINO FASHION TALKS (Circular Fashion & Sustainable Innovation) programą įtraukė ir pranešėją iš Lietuvos. Ieva Balčiūtė, Aequem tvarios mados platformos bendraįkūrėja, life-stream konferencijoje dalinosi savo patirtimi. „Aequem pagrindinis tikslas yra tvarią madą paversti ne tik prieinama, bet ir geidžiama. Per vienerius metus nuo įsteigimo mes sparčiai išaugome ir įgijome pripažinimo industrijoje. Buvo labai malonu būti pakviestai dalyvauti Torino Fashion Week 2020 renginiuose. Mūsų kompanijai tai suteikė dar daugiau matomumo tarptautiniame mados pasaulyje. O tai yra be galo svarbu verslo pradžios stadijoje, kai ieškome investicijų ir įgyvendiname ambicingus augimo planus. Taip pat buvo įdomu susipažinti su kitų įmonių ir start-up‘ų, dirbančių tvarios mados sektoriuje, patirtimis ir iššūkiais, o Torino Fashion Match dalyvių sąraše rasti naujų vertingų kontaktų ir pažinčių“, – po konferencijos  įspūdžiais dalinosi Ieva.

Vilniaus ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai priklauso Enterprise Europe Network tinklo tarptautinei tekstilės ir mados sektoriaus darbo grupei. Šio tinklo dėka tekstilės sektoriaus įmonės gali nemokamai dalyvauti įvairiuose tarptautiniuose B2B renginiuose įvairiose šalyse, prisijungti prie verslo  misijų, dalyvauti informaciniuose renginiuose – seminaruose, dalintis patirtimi bei surasti naujų partnerių.

Daugiau informacijos apie Enterprise Europe Network renginius galite rasti čia: https://eenlietuva.eu/tarptautiniai-renginiai/