Įvyko diskusija su Europos Parlamento nare dr. Laima Andrikiene

<img class="size-medium wp-image-7968 alignleft" src="http://paramaverslui.eu/wp-content/uploads/2016/11/laima-andrikiene-300×163 discount levitra online.png“ alt=“Laima Andrikienė“ width=“300″ height=“163″ srcset=“http://paramaverslui.eu/wp-content/uploads/2016/11/laima-andrikiene-300×163.png 300w, http://paramaverslui.eu/wp-content/uploads/2016/11/laima-andrikiene.png 330w“ sizes=“(max-width: 300px) 100vw, 300px“ />Lapkričio 3 d.  Europos įmonių tinklas (angl. Enterprise Europe Network), veikiantis Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, surengė įmonių susitikimą – diskusiją su Europos Parlemento nare dr. Laima Andrikiene. Europos Parlemento Tarptautinės prekybos komiteto narė pristatė Tarptautinės ir užsienio prekybos susitarimų TTIP (Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės susitarimas tarp ES it JAV) ir CETA (ES ir Kanados laisvosios prekybos sutartis) aktualijas.

Pasak parlamentarės, ES ir Kanados laisvosios prekybos sutartis panaikina 99 proc. prekybos barjerų tarp ES ir Kanados, kas palengvina eksportą ir atveria naują 36 mln. gyventojų turinčią Kanados rinką. Barjerų panaikinimas neabejotinai stiprina ES ekonomines pozicijas ir silpnina susitarimų tarp ES ir Rusijos bei Kinijos įtaką ES rinkos verslui. Tikimasi, kad šis susitarimas pasitarnaus pereinant prie Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės susitarimo tarp ES ir JAV.

Kalbėdama apie Didžiosios Britanijos pasitraukimą iš ES (BREXIT), parlamentarė neslėpė, jog dėl neapibrėžtos situacijos stringa kai kurių sprendimų priėmimas, planavimas, atstovavimo ir derybų užsienyje klausimai. Nebejojama, kad BREXIT poveikis bus didelis, tačiau manoma, kad EK laikysis griežtos pozicijos.

Kadangi Laima Andrikienė yra Europos Parlamento Tarptautinės prekybos komiteto narė, įmonės, susiduriančios su sunkumais dėl ES teisės reikalavimų tarptautinei prekybai, turinčios pastebėjimų dėl tarptautinių ES susitarimų su JAV ir Kanada, kviečiamos pateikti savo nuomones bei pasiūlymus. Pasiūlymus galima teikti el. paštu een(at)kcci.lt.