Inovatyvus produktas Švedijos rinkoje su ženklu „pagaminta Lietuvoje“

Dar 2019 metų birželį Enterprise Europe Network (EEN) tinklą Lietuvoje pasiekė kolegų iš Švedijos paklausimas. Buvo ieškomas partneris, galintis pagaminti naujai sukurtą produktą – kūdikio nešiojimo lopšį. Švedijos EEN klientė ir pediatrė, remdamasi savo ilgamete darbo patirtimi, sugalvojo naujovišką ir šiandienai itin aktualų produktą – nešioklę kūdikiams, kuri apsaugotų mažylį nuo oro taršos, virusų, bakterijų, vabzdžių ir UV spindulių, o produkto gamyboje būtų naudojamos tik maksimaliai kokybiškos, tvarios ir draugiškos vaikams medžiagos.

Žinoma, tokiam atsakingam darbui galėjo tikti tik patikima ir jau turinti patirties kompanija. Kaune įsikūrusi UAB „Tututis“ labiausiai atitiko ieškomo partnerio profilį ir keliamus reikalavimus. Kadaise veiklą pradėjęs kaip šeimos verslas, „Tututis“ šiandien yra vienas iš lyderiaujančių kūdikių transporto kūrėjų ir gamintojų Šiaurės Europoje. Bendrovė turi daugiau nei 25 metų patirtį kūdikių transporto sektoriuje ir siūlo laiko patikrintus klasikinius vežimėlius, taip pat vežimėlius, pasižyminčius išskirtinėmis technologinėmis naujovėmis ir dizaino sprendimais. „Tututis“ gaminiai yra pritaikyti bet kurios šeimos poreikiams. Įmonė turi savo prekės ženklus „Tutis“ ir „Noordi“, tačiau taip pat siūlo privataus prekės ženklo produktus ir gamybos paslaugas.

EEN darbuotojai iš Švedijos (Foretagarna Stockholm Malardalen Europa AB) ir Lietuvos (Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų) supažindino abi kompanijas. Po detalios informacijos apsikeitimų laiškais ir telefonu, abiejų šalių atstovai nutarė kartu vystyti šį inovatyvų produktą ir pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Pirmiausia buvo sutarta dėl prototipo gamybos. Reguliariai bendraujant ir derinant detales, jis buvo baigtas dar 2019 m. pabaigoje. Tuo metu švedų kompanijos savininkė apsilankė Kaune, artimiau susipažino su įmone, apžiūrėjo gamybos padalinį ir pati įvertino pirmąjį prototipą. Vizito metu buvo suderinta atlikti keletą patobulinimų bei pagaminti dar vieną prototipinį gaminį. 2020 m. gegužės mėn. jis buvo baigtas ir išsiųstas į Švediją. Pastarasis variantas pilnai atitiko užsakovo lūkesčius ir ilgai lauktas produktas (kūdikių nešioklė) netrukus pasirodė įmonės internetinėje parduotuvėje. Inovatyvi nešioklė iškart sulaukė Švedijos pirkėjų susidomėjimo, tad 2021 m. pradžioje „Tutučiui“ buvo pateiktas ir pirmasis stambesnis gamybos užsakymas.

Kaip sako UAB „Tututis“ produkto vadovas Vaidotas Staškūnas, „norint sukurti sėkmingą gaminį, reikia turėti įvairiapusės patirties bei skirtingų požiūrių į tą pačią problemą. O tą gali pasiūlyti tik žmonių grupė, komanda. „Tutučio“ produktų vystymo grupė lengvai susišnekėjo su užsakovo atstovais. Vienas kito išklausymas, poreikių supratimas, idėjų generavimas kartu ir lėmė šio projekto sėkmę. Dėkojame EEN tinklui už rekomenduotą partnerį, džiaugiamės prisidėję prie šio produkto sukūrimo ir didžiuojamės mūsų darbo kokybės įvertinimu – ant gaminio puikuojasi ženklas „pagaminta Lietuvoje“.