„INOCONNECT“ kvietimo eiga rodo optimistinius verslo lūkesčius

Kelionių, susitikimų, renginių suvaržymai dėl COVID nepaveikė verslo entuziazmo pretenduojant į ES priemonės „InoConnect“ lėšas.

Priemonės lėšos skirtos dalyvavimui Europos įmonių tinkle organizuojamuose renginiuose mokslinių tyrimų, technologinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) tema.

Tai yra geras ženklas, rodantis optimistinius verslo lūkesčius dėl veiklos perspektyvų ir krypčių.

Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) duomenimis, pavasarį paraiškų teikimo tempas buvo sulėtėjęs, o pastaraisiais mėnesiais, nepaisant vyraujančių neapibrėžtumų dėl COVID, vėl įsibėgėjo ir, tikėtina, paraiškų skaičius prilygs ar net viršys praėjusių metų rezultatus.

Vien per rugsėjį-lapkritį lėšoms gauti pagal „InoConnect“ priemonę sulaukta 18 paraiškų. Šiemet pasirašyta 17 sutarčių, 9 paraiškos vertinamos. Tuo tarpu pernai sudarytos 28 sutartys, 2017 ir 2018 m. − po 23.

Pasak Lietuvos verslo paramos agentūros direktoriaus Aurimo Želvio, verslo plėtra neįmanoma be naujų idėjų, partnerių, rinkų, jam išlikti konkurencingam nuolat besikeičiančiomis sąlygomis reikia ir išmanumo, ir investicijų.

„Šiandienos verslas savo veikloje naudoja inovatyvius sprendimus, įdarbina naujausius mokslo pasiekimus, tačiau vien vidaus pajėgomis, be tarptautinės patirties ir tinkamų partnerių toli nenuvažiuosi. Nuotoliniai renginiai verslui yra itin efektyvūs ir idėjų mainų, ir naujų kontaktų požiūriu, todėl matome, kad įmonės savo sėkmę sieja su inovacijomis versle ir ruošiasi efektyviai naudotis MTEPI vaisiais“,− komentuoja padėtį  LVPA vadovas A. Želvys.

„InoConnect“ kvietimu siekiama skatinti tarptautinę partnerystę ir tinklaveiką per Europos įmonių tinklą (EĮT) ieškant galimybių dalyvauti tarptautinėse ES MTEPI iniciatyvose ir užmegzti ryšius su tarptautiniais partneriais. Taip pat siekiama tikslo Lietuvoje didinti MTEP išlaidas, šių paslaugų eksportą, pritraukti užsienio investicijų.

Pareiškėjai – įmonės, mokslo ir technologijų parkai ir (arba) klasterių koordinatoriai – gali pretenduoti į iki 10 000 Eur sumą (ne daugiau 50 proc. tinkamų išlaidų) investicijoms, skirtoms dalyvauti MTEPI tarptautiniuose renginiuose, apie kuriuos informaciją teikia EĮT organizacijos. Renginių sąrašas pateikiamas Europos Komisijos interneto svetainėje.

Daugiau informacijos apie „InoConnect“ priemonę

  • Pirmoji paraiška pateikta 2017 m. gegužę.
  • Paraiškas teikė 99 įmonės, iš jų 19 – po 2 kartus.
  • 57 įgyvendinti projektai.
  • 34 šiuo metu įgyvendinami projektai.
  • 9 paraiškos dabar vertinamos arba įvertintos, bet dar nepasirašytos sutartys.
  • Aktyviausi pareiškėjai: Vilniaus (54), Kauno (26), Šiaulių (7) apskričių įmonės.
  • Populiariausia renginių tematika – informacinės technologijos, telekomunikacijos, kompiuterių programavimo veikla.
  • Kvietimo pabaiga − 2021 m. kovo 31 d.
  • Kvietimo biudžetas: 1,448 mln. Eur, paskirta finansavimo – 0,9 mln. Eur.
  • Renginių sąrašas:https://een.ec.europa.eu/tools/services/EVE/Event/ListEvents?nolayout=true

Lietuvos verslo paramos agentūros informacija

Turite klausimų? Kontaktai pasiteiravimui: Daiva Bičkauskė, d.bickauske@lic.lt, 8 672 24219