Griežtinama medicinos prietaisų kontrolė

Trečiadienį europarlamentarai pritarė atnaujintoms medicinos priemonių taisyklėms, kurios sustiprins šių gaminių, pavyzdžiui, krūtų implantų ar klubo sąnarių protezų, kontrolę ir atsekamumą. Be to, pacientai bus geriau informuojami apie medicinos diagnostikos prietaisų naudojimą – tokių, kokie pasitelkiami nėštumo arba DNR testams.

Šiuos pakeitimus paskatino atvejai, kuomet pacientams buvo implantuoti ne medicininio, o pramoninio silikono krūtų implantai, taip pat netinkami klubo sąnario implantai. Nauja implantų identifikavimo sistema leis atsekti juos turinčius pacientus ir prireikus skubiai juos informuoti apie galimus defektus. Priežiūros institucijos įpareigotos samdyti tik atitinkamos mokslinės ir medicininės kvalifikacijos darbuotojus. Joms suteikta galimybė atlikti iš anksto neskelbiamą medicinos prietaisų gamintojų ar tiekėjų auditą.

„Klubo sąnarių skandalas atskleidė medicinos prietaisų priežiūros trūkumus. Todėl nustatėme griežtesnius reikalavimus šiuos gaminius sertifikuojančioms institucijoms ir užtikrinome, kad didelės rizikos prietaisai, pavyzdžiui, implantai ar insulino pompos, sulauktų papildomo ekspertinio patikrinimo. Be to, pacientai gaus implantų korteles, kurios leis susipažinti su aktualia viešai prieinama informacija“, – teigė EP pranešėja Glenis Willmott (Socialistai ir demokratai, Jungtinė Karalystė).

Plačiau